У сільському господарстві важливо все – від різноманітних дрібних речей до техніки, котра використовується для роботи на земельних ділянках. Техніка – це взагалі окрема справа. За нею треба дуже добре стежити, аби вона адекватно та без поломок працювала на полях та виконувала поставлені перед собою задачі. Адже від цього залежить усе – обробка землі перед посівною кампанією, обробка рослин під час процесу їхнього росту, збір урожаю. І важливо, щоб усі ці періоди, котрі припадають на весну, літо та осінь, техніка відпрацювала добре.
Основним видом техніки є трактор у сільському господарстві. Це великий та потужний агрегат, котрий добре себе зарекомендував – особливо, на великих полях, те така велика потужність потрібна, а серйозні витрати пального (навіть із економічними сучасними двигунами) мало помітні. На невеликих господарствах велика потужність не потрібна, а серйозні витрати пального – це критично для фермерів. Тому вони шукають заміну класичним тракторам.
Мотоблоки – це той варіант, котрий обирають багато фермерів. Мотоблок – це підвид трактора на одновісному шасі та з водієм, котрий під час керування машиною, іде з нею поряд. Такий варіант має свої переваги. Багато фермерів обирають купити дизельний мотоблок, адже дизель має свої особливості, котрі подобаються багатьом людям.
Різновиди дизельних мотоблоків
Подібні агрегати мають перед собою певні задачі. Для кращого виконання цих задач машини розділили на кілька видів. Серед них є такі:
- Надлегкі моделі. Маса таких агрегатів не перевищує 20 кг. Потужність дизельного двигуна складає 3 кінських сили. Цього достатньо для таких невеликих агрегатів. Завдяки невеликим розмірам машина є маневреною, нею легко керувати. Також подібний агрегат можна зберігати в будь-яких приміщеннях. Для дачі варіант ідеальний.
- Легкі моделі. Це більш важкі агрегати. Маса – до сорока кілограмів, потужність не перевищує 4,5 кінських сил. Високий ККД забезпечується чотиритактним мотором.
- Середні моделі. Це ще більш серйозні моделі. Вони вже підійдуть для невеликих сільських господарств. Такі агрегати універсальні та здатні до виконання різноманітних задач.
- Важкі моделі. Серед приватників це не найпопулярніший варіант. Таки машини використовуються найчастіше комунальними підприємствами. Вони здатні виконувати більшу частину тих робіт, на котрі розраховані класичні трактори.
Який мотоблок обрати – тут уже справа лише за покупцем. Вибір є.
Особливості обслуговування дизельних мотоблоків
Аби техніка добре працювала, її треба відповідно обслуговувати. Треба виконувати такі процедури:
- Перед кожним стартом мотора треба перевіряти рівень мастила. Якщо що – долити його.
- Перед початком сезону (а він починається навесні) мастило треба міняти.
- Перегрів – це погано, і його не можна допускати. Тому треба робити перерви в роботі. Особливо це стосується машин з повітряним охолодженням.
- В редукторі також мастило треба перевіряти.
- Мастильний фільтр необхідно періодично прочищати.
Якщо всі кроки виконано, то мотоблок прослужить довго.