8 вересня, 2024
Ми в соцмережах

Монети Німеччини: окраса будь-якої колекції

  • 25 липня, 2024 8:15

Німеччина – країна з різноманітною та де в чому трагічною історією. Кожна німецька монета відображає певну епоху: це проявляється в дизайні, оформленні, матеріалі. Історія наповнена злетами та падіннями, що відобразилося на грошах.

Найпопулярніші німецькі монети

Гроші карбуються в країні досить давно. В різну епоху в обігу були:

  • пфенінги;  
  • крони;
  • рейхсмарки;
  • марки;
  • талери та інші.

Як основні матеріали для виготовлення застосовувалася мідь, нікель, сталь, золото та срібло.

Цінні та цікаві вироби для колекціонування

Звісно, кожен колекціонер мріє про найдавніші монети Німеччини, які виготовлені зі срібла та золота. Проте цікавість становлять не лише вони. Країна брала участь у світових війнах, і саме в цей період карбувалися найцікавіші для колекціонерів екземпляри.

Наприклад, при завоюванні певної країни, німці одразу намагалися запровадити в ній власні гроші. Навіть в часи окупації України було виготовлено партію таких грошей. А Німеччини встигла захопити не тільки Україну.

Через збільшення військових витрат німецьким монетним дворам доводилося економити на сплавах для монет. В певні періоди історії доводилося карбувати гроші зі звичайного заліза. Звісно, такі екземпляри дуже швидко покривалися корозією, тому знайти їх в наш час дуже важко. При цьому німецькі монети зі звичайного заліза можуть коштувати дорожче золотих.

Занепад економіки відбувся не тільки в часи військових подій, але й по їх закінченню. Німеччина взяла обов’язок виплачувати постраждалим країнам величезні репарації. Ця обставина не могла не позначитися на якості грошей. Замість бронзи чи сплавів нікелю для карбування почали застосовувати алюміній. Метал не відзначається особливою міцністю, тому монети також швидко затиралися.

Знайти цікаві пропозиції для власної колекції чи продати власні екземпляри завжди можна за допомогою інтернет-магазину Monitex. Тут проведуть безплатну оцінку по фото не тільки грошей Німеччини, але й іншого антикваріату.             

Поділитись

Новини по темі: