Усі корпусні меблі виробляються із плитних матеріалів на основі деревини. Сучасні плити для меблів існують в багатьох конфігураціях і розрізняються по якості, технології виробництва, технічним характеристикам, наявності декору тощо.
Найпоширеніші плитні матеріали для меблів
Існує безліч різних плитних матеріалів, що використовуються для виготовлення меблів і які можна зустріти на нашому ринку. Ось кілька з них:
- ДСП (деревостружкова плита);
- ЛДСП (ламінована деревостружкова плита);
- ДВП або HDF (деревоволокнисті плити);
- МДФ (деревоволокниста плита середньої щільності);
- ОСБ або OSB (орієнтована стружкова плита);
- Фанера.
Усі вони володіють різними якостями, що дає можливість широко застосовувати у виробництві і варіювати цінами готових виробів.
ДСП (деревостружкова плита)
Це плитний матеріал, виготовлений з пресованої деревної стружки, змішаної зі смолами і клеєм. Вона дешева і міцна, завдяки цьому є найпоширенішою і доступною. Як правило, в якості деревини використовують хвойні породи дерев, такі як сосна, ялина. Матеріал має широку класифікацію, що дозволяє оптимально обрати потрібний на сайті компанії "ВіЯр".
Ступінь щільності не дозволяє використовувати ДСП для виробництва виробів, що піддаються сильному навантаженню, таких як стільниці або полиці для важких предметів. ДСП твердий матеріал і не придатний до тонкої фігурної обробки, тому найчастіше використовується в якості конструктивного елементу меблів, зведення міжкімнатних перестінок, настилу підлоги.
ЛДСП (ламінована деревостружкова плита)
Це плита з покриттям зі шаром акрилу або ламінату, що додає додаткову міцність, стійкість до подряпин та інших пошкоджень. Має велику декоративну цінність, позаяк верхній шар дозволяє виготовляти плиту різного кольору та дизайну. Завдяки цьому можна легко підібрати для будь-якого інтер'єру. ЛДСП чудово поєднується з усіма матеріалами: дзеркалами, склом, металом, пластиком та ін.
ДВП або HDF (деревоволокниста плита)
Виготовляється з очищених відходів деревообробних процесів. Деревоволокно під тиском пресується мокрим або сухим методом, змішується зі зміцнювальними домішками. Цей матеріал використовують для облицювання, оздоблення та створення різноманітних елементів.
М'які ДВП здатні утеплити стелю, збільшити звукоізоляцію та використовуються як обшивка для стін. З напівтвердих ДВП виготовляють задні стінки ящиків та днища в меблях, з твердих - меблеві полиці або для облицювання для стін, підлоги та стелі. Надтверді ДВП є ідеальним вибором для монтажу чорнової підлоги, створення перегородок та інших конструкцій. ДВП може бути різної товщини та розміру, тому її легко пристосувати до конкретних потреб.
МДФ (щільна дошка з деревної мікрофібри)
МДФ має більш гладку поверхню, ніж ДСП, оскільки виготовляється з мілкодисперсної стружки, і дуже міцна. Такі плити добре піддаються обробці, фрезеруванню. Завдяки своїм властивостям, МДФ дозволяє виготовляти фігурні фасади, гнуті перегородки та будь-які інші вироби, які вимагають заготівок зі складними формами.
Особлива міцність досягається завдяки використанню спеціальних в'яжучих речовин натурального походження. За деякими дослідженнями, міцність МДФ майже у 2 рази вища за міцність ДСП. Це дозволяє використовувати її для виробництва меблів, які витримують великі навантаження і мають довгий термін служби.
ОСБ або OSB (орієнтована стружкова плита)
Має вищі показники міцності на згин та розрив, тому активно використовується в будівництві в якості опалубки, облицювального покриття, жорсткої основи для термопанелей тощо.
Всі вищевказані матеріали мають свої особливості й здатні виконувати різні завдання. В майстерності їх правильно застосувати й поєднати криється секрет успішного виготовлення сучасних стильних меблевих виробів.