28 травня, 2024
Ми в соцмережах

Кому варто зареєструвати торгову марку?

  • 24 квітня, 2023 16:40

Під час створення бренду переважна більшість власників приділяють увагу пошуку потрібної продукції та вдосконаленню послуг. Втім, просування компанії варто починати зі створення основної атрибутики: унікальної назви, логотипу, комбінації кольорів тощо. Усе це називається торговою маркою, яка впливає на впізнаваність бренду та підвищує лояльність наявних і потенційних клієнтів.

Обов'язковою процедурою для компаній, які бажають підтвердити свої серйозні наміри та відповідальний підхід, є реєстрація торгової марки (Україна), ціна її варіюється в залежності від складності проєкту. Щоб стати власником товарного знаку, потрібно скласти заяву та пройти кілька експертиз, які підтверджують оригінальність ТМ.

Чи потрібно вам реєструвати торгову марку?

Реєстрація торгової марки не є обов'язковою процедурою. Втім, вона помітно спрощує ведення бізнесу та дозволяє захистити бренд від зловмисників та недобросовісних конкурентів. Останні можуть просто вкрасти усі ваші здобутки та зареєструвати їх на своє ім'я. Ви ж залишитесь зі збитками чи будете зобов’язані платити зловмисникам за повернення товарного знаку.

Кому точно варто замислюватися про реєстрацію торгової марки? Вона необхідна, якщо ви:

  • хочете відкривати сайт та використовувати домен .UA;
  • хочете покращити імідж компанії на ринку та продемонструвати її конкурентні переваги;
  • хочете отримати одноосібне право володіння усією атрибутикою бренду та заборонити використання товарного знаку (назва, логотип тощо);
  • пропонуєте клієнтам товари або послуги будь-якої категорії.

Як зареєструвати торгову марку?

Перш за все потрібно придумати унікальну й оригінальну назву чи логотип компанії, які б відображали ідею, концепцію тощо. Зауважте, що надалі атрибутика бренду буде проходити подвійну експертизу. Краще здійснити попередню перевірку й отримати консультацію фахівців. 

Патентно-юридичне агентство Wise Group пропонує допомогу на всіх етапах реєстрації товарного знаку, включно з поданням заявки, перевіркою відповідності торгової марки усім вимогам комісії тощо.

Якщо товарний знак пройде експертизу, ви отримаєте на руки документи, що підтверджують ваше право на володіння ТМ та її захист від зловмисників.

Які переваги надає реєстрація торгової марки?

Разом з документом, який ви отримаєте під час реєстрації торгової марки, ви також відчуєте кілька важливих змін:

  • Отримаєте виключні права на використання товарного знаку. Використання його третіми особами без вашого дозволу стає незаконним.
  • Підвищення впізнаваності бренду. Офіційна реєстрація ТМ – ефективна реклама компанії, що підвищує довіру покупців.
  • Надалі ви можете здавати об'єкт в оренду чи продавати торгову марку.

У разі порушення ваших прав та використання атрибутики бренду без вашого дозволу стає можливо розпочати судову справу. Ви маєте право вимагати відшкодування збитків, усунення товарів, що незаконно з'явилося на ринку тощо.

Поділитись

Новини по темі: