12 січня, 2025
Ми в соцмережах

Комплекси для зерна та важливість безпечних елеваторів

  • 1 травня, 2023 20:57

Збереження зернових - найвищий пріоритет для країни. Це не лише про надійність та захист продукції, але й посівні, збір, перевезення, безпечна логістика та мережі елеваторів. Це складний механізм апріорі, а в умовах війни - помножений кратно в нелегку роботу, яка прирівнюється до титанічної.

На захисті зернових - не лише військові, але й аграрії та багато робочих рук.

Це кропітка робота. Аналітики https://map.uub.com.ua/ розібрались детальніше про попит на зернові в умовах війни.

“Гойдалка” попиту

Нестабільність економічної структури має вкрай серйозний вплив на аграрну складову країни. Зберігання зерна - це основа українського експорту. Проте нині потрібно враховувати не постійний попит та перепони зі сторони ворожих нападів, окупації та попросту порушення міжнародних угод та ратифікованих домовленостей.

Саме нестабільність відправлень потребує збільшення зерносховищ. Це місця не лише для зберігання зернових. 

Елеватори України можна вважати повноцінними системами з повним комплексом для зерна:

  • зберігання,
  • сушка,
  • розподіл за розмірами.

Послугами елеваторів користуються:

 

  • великі та малі агрокомпанії,
  • сільгоспвиробники, фермерські господарства,
  • зернотрейдери,
  • невеликі індивідуальні фермери.

Врожай до елеваторів в обов’язковому порядку має проходити до елеваторів. Пікові елеваторні навантаження - це сезон збору врожаю. Найбільша завантаженість припадає на липень-грудень. Максимум потужностей елеваторів - листопад-грудень.

Суть елеваторів в Україні

Робота елеваторів забезпечує як внутрішній ринок, так і експортний. 

Розташування елеваторів в переважній більшості наближено до портів, де логістичне сполучення та сприятливі кліматичні умови. Проте нині є інша сторона - це у свою чергу небезпека, враховуючи воєнне становище.

Північ країни в меншій мірі забезпечена елеваторами. Логістичні маршрути тут дещо помірні. 

Звісно, Україна проводить будівництво нових комплексів та модернізує наявні елеватори. Елеватори радянського зразка не мають необхідного технологічного обладнання для повноцінних маніпуляцій зернових. 

Наразі існує потреба не лише в модернізації, але й захисті та надійності зберігання, враховуючи усі обставини економічної ситуації та ринку.

Допомога Агробота

Детальніше про  ціни на зернові, купити чи продати аграрну продукцію, почитати аналітику, отримати інформацію про логістику, карту елеваторів, тощо можна за допомогою  АгроБота в Телеграмі "AgroMarketUUB".

Поділитись

Новини по темі: