Який напій найкраще підходить для суші? На це питання більшість відповість однозначно – саке. Саме цей напій Ви можете поєднати разом з Пронто Піца. Хоча в суспільстві існує певний стереотип, що це горілка, яка подається теплою, що є зовсім невірно.
Розвіювання міфів про саке
Саке аж ніяк не може вважатися горілкою. За технологією приготування, воно скоріше нагадує пиво. Та підігрівають його не завжди: все залежить як від сезону, так і від виду самого саке. А сама назва “саке” не відповідає дійсності – у Японії це слово означає будь-який алкогольний напій: від вина до віскі. Рисовий напій, який утворився внаслідок природного бродіння, там називають “ніхонсю”. І саме цей напій буде запропоновано іноземцю, який забажає скуштувати саке, оскільки японці вже звикли до цієї назви й самі використовують її в побуті.
В Україні з саке навіть виробляють коктейлі, які чудово смакують до різних страв японської кухні. Переконатися в цьому можна, замовивши суші в мережі ресторанів “Пронто Піца” – швидка доставка їжі у Львові та висока якість вразять будь-кого.
Початок виробництва саке
Перша згадка про напій задокументована в 300 році нашої ери. Після цього згадується в документах періоду Нара як ексклюзивне частування для обраних. Починаючи з XII століття, правила вживання саке пом'якшуються та воно починає використовуватися при святкових та релігійних церемоніях.
Однак справжньої популярності саке набуло в XIV-XVI століттях, коли стало надходити у вільний продаж. Зрештою, попит на нього став настільки великим, що почали відкриватися підприємства, які спеціалізувалися на варінні саке. Це стало справжнім поштовхом для постійного вдосконалення технології виготовлення і врешті вона стала такою, якою ми знаємо її зараз.
В XX столітті в Японії з’явилося саке преміум класу. Їхня частка складає всього 25% від загального обсягу саке, проте саме вони стали причиною світового поширення. А вся відмінність “звичайного” саке та преміум полягає в підготовці рису до приготування сусла. Рисове зерно крім вуглеводів містить білки та деяку кількість жирів, які розподілені нерівномірно: в центрі розташовані крохмальні зерна, а все інше – біля оболонки. Саме тому нешліфований рис вважається кориснішим.
Проте при виготовлені саке всі цінні складові завдають шкоди – під впливом ферментів вони розщеплюються на речовини, які надають напою неприємний запах. Звідси й пішло тепле саке – це просто відволікає від запаху.
Коли це було розкрито, виробники саке почали експериментувати та зрозуміли, що чим більше шліфований рис, тим благородніший і кращий смак у напою. Тому для напою найвищого гатунку беруться рисинки, які зменшені на 50% від свого початкового розміру.
Сьогодні існує багато виробників цього напою, який є досить популярним. Саке пом’якшує смак м’яса та морепродуктів, тож його часто використовують ще і як приправу для приготування.