Ремонт почався і раз за разом просите сусіда про драбину, тягаєте її туди-сюди, бо і в нього теж свої роботи. А купувати ну якось геть не хочеться, бо що робити з нею потім, куди поставити, щоб не заважала і зайві витрати. Але все зводиться до слів відомої пісні “Бо без неї ніяк”. Отож зібрали поради, як краще обрати драбини та стремянки, які послугують вірою і правдою.
Які бувають драбини і стрем’янки
Перш за все потрібно визначитись з цілями, бо окрім драбин і стрем’янок їх розрізняють за двома видами:
- для ремонтних робіт в будинку,
- для професійної діяльності.
Адже забезпечення вертикальних зв’язків у роботі при ремонті дому зовсім не одне і теж для роботи електриків чи висотників.
І як результат різні конструкції можуть бути із різних матеріалів зі спеціальними примочками.
По-перше, вони можуть бути складаними або не розкладеними. По-друге, виготовлені із примітивних, популярних і сучасних матеріалів (дерево, метал, сплави сталі та алюмінію та навіть діелектричні моделі зі склопластику та фібергласу, ще не є провідниками струму).
Як правильно вибрати драбину та стрем’янку
Коли ви визначились із типом попередніх списків, наступними пунктами будуть такі для побуту і робіт в будинку і біля нього та для висотних робіт - професійні драбини та стрем’янки.
Для будинку:
- здатність витримувати вагу або вантажопійомність: побутові моделі розраховані до навантаження 150 кг,
- кількість сходинок-щаблів,
- робоча висота варіюється від 2,8 до 3,8 метрів. А найпопулярніші є трьохсекційні до 8-10 сходинок.
- розкладні алюмінієві - якнайкраще для робіт біля будинку,
- шарнірні - універсальні на всі випадки і ситуації.
Для висотних професійних потреб:
- здатність витримувати вагу або вантажопійомність: такі моделі розраховані до великого навантаження та інтенсивної експлуатації,
- мають спеціальні примочки та додатковий функціонал: кріплення для інвентарю, аксесуари, підставки для інструменту тощо,
- телескопічні конструкції, які зручно регулювати під необхідну площину і висоту,
- дороговартісні, адже матеріал таких драбин та стрем’янок більш міцніший та витриваліший.
З правильного вибору необхідної драбини може початись правильна віха справи, яку ви вирішили підкорювати. Будь то ремонт в оселі, зрізання гілок в саду, вішання гардин і фіранок, миття вікон чи підведення кабелів. Адже надійна підтримка - є безпечною опорою та не дасть сумнівів для втрати рівноваги.