Сьогодні я хочу поговорити з вами про тренди в культурі кімнатних рослин. Трендових рослин безліч, але одні з них більш, а інші менш популярні. Любителів вирощувати вдома квіти з кожним роком стає більше, і я пропоную новачкам у цій справі познайомитися з популярними рослинами, за якими буде легко доглядати навіть недосвідченому любителю.
Сциндапсус Піктус Требі
Цей сциндапсус називають сатиновим через ніжну і дуже приємну фактуру його листя. Ба більше, воно вкрите дуже гарним орнаментом – сріблястим по насичено-зеленому полю. Незвичайна форма листя теж додає цій декоративній рослині балів.
Незважаючи на свою незвичайну зовнішність, ця ліана невибаглива в догляді і дуже швидко росте. Оскільки листя у неї варієгатне, тримати рослину бажано ближче до вікна, інакше сріблястий візерунок може збліднути або зовсім зникнути. Поливати сциндапсус потрібно тільки після повного висихання земляної грудки, а підживлювати – 2 рази на місяць.
Якщо ви шукаєте просту в догляді і при цьому незвичайну рослину, сциндапсус Піктус Требі вам точно підійде. Думаю, що ця неймовірно приваблива рослина обов'язково буде в тренді наступного року.
Так само гарний і невибагливий у догляді сциндапсус Піктус, але листя у нього трохи менше.
Монстера Сільвер Ліф
Це сорт монстери сильтепекани з подовженим, щільним листям без прорізів. Воно ніби вкрите сірим напиленням, а зеленою залишається лише ділянка по краю пластини і навколо прожилок. Виглядає монстера дуже привабливо. Вона нагадує сциндапсус Марбл Пленет, про який я мрію і який частіше називають монстерою Перу.
Можливо, монстера Сільвер Ліф є варієгатним варіантом монстери Перу. Ще ця монстера нагадує алоказію, проте доглядати за нею набагато простіше. Обидві монстери досить дорогі і знайти їх не так вже й просто. Ці ліани вирізняються невимогливістю, і водночас їхні декоративні якості на вищому рівні.
Спатифілум Доміно
Це сорт спатифілума з білими мазками і штрихами на зеленому, ніби трохи зім'ятому листі. Виглядає рослина просто приголомшливо. Догляд за нею такий самий, як і за зеленолистими сортами, тільки світла їй потрібно трохи більше, інакше листя Доміно буде не таким строкатим.
Фікус Умбеллата
Цей родич фікуса Лірата відомий не так широко. Умбеллата більше схожий на деревце, а його серцеподібне листя не таке щільне, як у Лірати, і більш розлоге. Мати вдома великомір, за яким легко доглядати – мрія кожного любителя кімнатних рослин, і фікус Умбеллата підійде для цієї мети якнайкраще.
Дорослий фікус Умбеллата виглядає дуже імпозантно, а доглядати за ним так само просто, як і за будь-яким іншим фікусом. Завести вдома фікус – завжди чудова ідея, чи то Лірата, Еластика, бенгальський фікус, чи то Умбеллата. Коштують вони не дуже дорого, а вирощувати їх можна навіть у кілька стовбурів.
Орхідея Венерин черевичок
Ця рослина в тренді завжди, бо має дуже ефектний вигляд. Форма її квіток нагадує взуття Попелюшки, але не кришталеві туфельки для балу, а дерев'яні сабо для чорної роботи.
Вартість орхідеї залежить від сорту і розміру, але в будь-якому разі це дорога рослина. Однак доглядати за Зозулиними черевичками не складніше, ніж за будь-якою іншою орхідеєю.
Циссус Елен Даніка
Ця рослина здатна дуже швидко заплести стіну, і при цьому вона майже не потребує догляду. Листя у циссуса різьблене, росте воно на стеблі досить густо, і через це рослина має ефектний вигляд. Якщо вам потрібна красива ліана, яка дуже швидко росте, ви зможете придбати цей циссус за прийнятну ціну.
Папороті
Якщо ви ще сумніваєтеся, купувати вам папороть чи ні, то час визначитися. Це універсальні та відносно невибагливі рослини. Щоправда, їхня вимогливість залежить від виду та сорту. Деякі з папоротей досить тіньовитривалі й легко адаптуються до умов, які ви можете їм надати.
Ці привабливі рослини можуть прикрасити будь-який інтер'єр. Їхні довгі розсічені ваїй створять у вашому домі атмосферу стародавнього тропічного лісу. Мені здається, що папороті – це маст хев для будь-якого квітникаря.
Хойя
На жаль, у мене досі немає хойї, але я обов'язково придбаю собі цю трендову рослину. Моя мрія – хойя Сплеш, але взагалі видів і сортів у цієї декоративно-листяної рослини дуже багато, і забарвлення листя у них може бути найрізноманітнішим. Особливо привабливі варієгатні форми.
Деякі види цієї рослини відрізняються і декоративним цвітінням. І листя, і квітки у хойї ніби воскові.
Хойї потрібне світло і щотижневий полив, але якщо ви про неї на якийсь час забудете, рослина вам це пробачить. Та й загалом догляд за хойєю зовсім не складний.
Стрелітція
Ця рослина в тренді давно, але популярність її тільки зростає. У стрелітції багато видів і сортів, і привабливі буквально всі. Листя у рослини велике, потужне, глянцеве. Воно тягнеться вгору на довгих черешках.
Стрелітція Миколи здатна досягти у висоту до 3 м, приголомшливо виглядає і королівська стрелітція. Причому декоративне у стрелітції Регіна не тільки листя, а й квіти, які з'являються на четвертий рік.
Стрелітція світлолюбна, і якщо ви вирішите її придбати, то маєте знайти для неї найсонячніше місце. В іншому вона невибаглива. Якщо місця у вас удома небагато, то я пропоную вам звернути увагу на сорти стрелітції Регіна: це більш компактна рослина, хоча в ідеальних умовах вона може досягати у висоту 2 м.
У мене стрелітція сиділа в одному розвитку все літо, і тільки восени випустила листок, і за ним і другий. Мабуть, влітку їй щось не подобалося. А ось дітка, яку я від стрелітції відсадив, сформувала новий листок майже відразу після пересадки. Але взагалі стрелітція росте досить швидко.
Філодендрон
Для мене це найбільш трендова рослина. Я обожнюю ліани, і філодендрон – найневибагливіша з них, але при цьому і найкрасивіша. Листя в однієї моєї рослини темно-смарагдового кольору, а в іншої – строкате. І обидва вони абсолютно прості в догляді. Щоправда, ряболистий філодендрон потребує трохи більше світла.
Поливаю я філодендрони не частіше ніж раз на тиждень, і тільки в разі повного висихання ґрунту в горщику. Після поливу вони починають рости ще інтенсивніше. Підживлення – двічі на місяць. Вигляд у моїх рослин здоровий, доглянутий, і мене це дуже тішить.
Як ви помітили, я запропонував вам в основному декоративно-листяні рослини, тому що вони менш вимогливі до догляду. Доглядати за квітучими рослинами трохи складніше, але і серед них є досить невибагливі види. І саме ці рослини зараз у тренді.
Але якщо вам подобається якась не наймодніша або примхлива рослина, плюньте на тренди і купіть її. Зрештою, завдання кімнатних рослин – радувати нас, а наше завдання – створити їм для цього необхідні умови. Чого б це не коштувало.
Джерело: floristics.info