Ревматоїдний артрит (РА) – це захворювання, яке є хронічним запальним процесом і впливає на суглоби та інші органи й значно знижує якість життя пацієнта. Несвоєчасна діагностика та відсутність лікування може призвести до руйнування суглобів, ураження багатьох інших органів та інвалідизації.
У мережі лабораторій INVIVO ви можете пройти комплексне лабораторне обстеження з метою діагностики ревматоїдного артриту. У нашому каталозі доступні всі необхідні діагностичні тести, а також зручні комплексні пропозиції, які спрощують процес діагностики.
Симптоми ревматоїдного артриту
Причиною ревматоїдного артриту є запальний процес, який розпочинається всередині суглоба. Синовіальна оболонка, що вистилає суглоб, набрякає та збільшується у розмірі, що призводить до руйнування сусідніх структур, таких як хрящі, кістки, зв'язки та сухожилля.
Основними симптомами захворювання є:
- Набряк та почервоніння суглобів (найчастіше дрібних – фаланг пальців тощо);
- Ранкова скутість у рухах;
- Обмежена рухливість в окремих суглобах;
- Ниючий біль у суглобах;
- Незначне підвищення температури тіла.
Які аналізи необхідні для діагностики ревматоїдного артриту
Для діагностики захворювання виконується аналіз крові на ревмопроби по наступним показникам:
С-реактивний білок
С-реактивний білок (СРБ) – неспецифічний маркер, який виробляє печінка у відповідь на запалення в організмі. Білок допомагає регулювати імунну відповідь організму, а підвищення його рівня може вказувати на системне запалення.
Швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ)
Цей тест вимірює швидкість, з якою еритроцити в зразку крові злипаються разом і осідають на дні пробірки протягом години. Внаслідок біохімічних змін під час запалення, швидкість осідання еритроцитів може змінюватись.
Ревматоїдний фактор (РФ)
Ревматоїдний фактор – це антитіла, які виробляються імунною системою та нападають на частинки, які потрапляють в кров з уражених суглобів, помилково вважаючи їх за чужорідну та небезпечну речовину. Ці антитіла є аутоантитілами.
Антистрептолізин О (АСЛ-О)
Антистрептолізин О (АСЛ-О) – це антитіла, які виробляються організмом та спрямовані проти стрептолізину О-токсичного ферменту, який виділяється деякими групами гемолітичного стрептокока. У деяких випадках цей мікроорганізм викликає потужну імунну відповідь на свій токсин, який запускає каскад аутоімунних реакцій.
Антинуклеарні антитіла / (ANA)
Антинуклеарні антитіла / (ANA) – це тест, який визначає наявність в сироватці крові груп антитіл, спрямованих проти компонентів ядер власних клітин. Синтез таких антитіл починається при аутоімунних захворюваннях.
Анти-CCP (антитіла до циклічного цитрулінованого пептиду)
Специфічні антитіла, які дають діагностичну перевагу в тому, що вони майже виключно зустрічаються при захворюванні на ревматоїдний артрит. Вони можуть з'являтися раніше, ніж симптоми захворювання, а також у людей з серонегативною формою РА. Високий рівень ревматоїдного фактора та анти-CCP свідчить про тяжкий перебіг захворювання, швидке руйнування суглобів та появу позасуглобових змін.
Інтерпретація результатів
Кожна лабораторія вказує свої специфічні референтні значення. Але в будь-якому випадку відхилення від зазначених норм вказуватиме на наявність запального процесу нез'ясованого походження (інфекційний, аутоімунний).
Для остаточного діагнозу та призначення лікування необхідна консультація кардіоревматолога (який може призначити додаткові дослідження).
Як підготуватись до аналізів
Для дослідження використовується венозна кров. Забір виконується натщесерце. За 12 годин до забору матеріалів необхідно відмовитись від жирної їжі, паління, фізичних навантажень, вживання алкоголю, нікотину та ліків. Якщо ви не можете скасовувати прийом ліків – повідомте про це співробітнику лабораторного відділення.
На закінчення
Запишіться на комплексну діагностику до мережі лабораторій INVIVO!
Деталі за номером 0 800 210 777
Дзвінки по території України безкоштовні.
INVIVO. Щодня піклуємось про здоров'я українців!