Популярність слайму серед дорослих та дітей просто вражає. Ця захоплива та популярна розвага - не лише кумедна різнокольорова іграшка, але й чудовий антистрес, навіть корисний атрибут прибирання пилу у важкодоступних місцях. Він продається майже у всіх магазинах, але як зробити слайм вдома, ми зібрали прості дієві рецепти.
Слайм як явище
Ця желеподібна іграшка, яка розробляє моторику та сприйняття через тактильні відчуття, з'явилася ще 1976 року. Тоді називали її лизун. І першим він був лише лімітованого зеленого кольору.
З того часу минуло вже півстоліття і кольорова гама слаймів стала найрізноманітнішою: від усіх спектрів та відтінків, до блискіток, мерехтіння, пухнастиків тощо.
Найчастіше його використовують як антистрес, або розвагу. Це з роками не змінилось, навіть навпаки, у 2020-их популярність ще більше зросла.
Завдяки якості матеріалу, слайм можна м'яти, розтягувати, кидати, ліпити різні фігурки. Він має властивості неньютонівської рідини, тобто може змінювати консистенцію залежно від того, як на нього впливають.
Розрізняють декілька видів слаймів:
- звичайний оригінальний,
- прозорий,
- баттер, дуже м'який,
- глоссі - розтягується максимально,
- флаффі - невагомий.
Це захоплива та популярна розвага не тільки кумедна іграшка, а й чудовий спосіб провести час із користю, вивчаючи хімічні реакції та розвиваючи моторику рук.
А ще його можна зробити у домашніх умовах, використовуючи прості та доступні інгредієнти.
З чого почати створення слайму
Підготовка до захопливого процесу створення лизуна не вимагає особливих знань. Важливо розуміти лише принцип виготовлення і призначення кожного компонента.
Основними інгредієнтами для слайма є наступні:
- пінна ремовина (піна для ванни чи гоління, мило, гель для душа, шампунь),
- вода, як сполучний компонент,
- маса для склеювання,
- загусник.
Існує безліч рецептів, відео-добірок та цілих майстер-класів з виготовлення слаймів. Проте послідовність приготування - скрізь однакова: пінна, додання клейкої основи, барвник, закріплення загусником.
Рецепт створення слайму вдома
Для найпопулярнішого найтягучішого слайму знадобиться
- ПВА — 100 мл;
- харчова сода — 1 столова ложка;
- вода — 100 мл;
- лосьйон (без запаху, для чутливої шкіри) — 1 чайна ложка;
- рідке мило для посуду (безбарвне, переважно для чутливої шкіри) — 1 чайна ложка;
- розчин для лінз або краплі для чутливих очей — 2 столові ложки.
Далі виконуйте по інструкції змішування: клей+сода та вода до однорідності. Додати лосьйон та повільно вводити мило й розчин для лінз, гарно перемішати.
Також рецепти найпростіших можна подивитись тут: