5 травня, 2024
Ми в соцмережах

Як зберегти екологію своєї країни, і чому це важливо вже зараз

  • 31 березня, 2023 12:56

Зазначимо, що забруднення довкілля стає дедалі гіршим з огляду на вищенаведені кількості. На жаль, далеко не всі знають і навіть розуміють, як правильно утилізувати поліетилен, що призводить до появи відходів у лісах, океанах, берегах поблизу річок і озер.

Практика показує, що в Україні відсутня належна переробка сміття. Це призводить до повсюдного його поширення. До речі, пластик розкладається 4 століття і залишає після себе небезпечний для всього живого синтетичний слід.

Весь світ веде активну боротьбу з пластиком. Україна віднедавна приєдналася до екологічного руху, мотивуючи обирати біорозкладні пакети. На сайті mpak.ua їх уже можна замовити оптом і отримати всю необхідну консультацію та допомогу фахівців.

Чим такий страшний пластик?

Цей матеріал довговічний, міцний і універсальний. Подібні властивості роблять його дійсно незамінним, проте екологічна катастрофа, що наближається, змушує людство роздумувати над менш шкідливими аналогами.

Пластик неможливо повністю знищити без шкоди екології. Переробка сміття - чи не єдиний вихід, однак це досить ресурсоємна процедура.

Розкладання пластикових відходів відбувається надто довго. Різний вплив на матеріал несе певну небезпеку:

Здоров'ю.

Нагрівання пластику спричиняє виділення шкідливих сполук - бісфенол А. Його потрапляння на слизову, дихальні шляхи або шкіру спричиняє не тільки подразнення, а й розвиток небезпечних захворювань, зокрема й онкологічних.

Навколишньому середовищу.

Існує практика, коли оксорозкладні кульки намагаються видати за біорозкладні пакети. Перші справді розкладаються швидше, проте розпад відбувається на той самий пластик, тільки мікроскопічний. Нічого дивного, зважаючи на його склад: максимум 98% поліетилену та 2% добавки, що прискорює деградацію.

  • Дрібний пластик осідає в ґрунті та воді, далі в тваринних організмах, а потім уже накопичується в людині.
  • Оксорозкладна продукція заборонена в багатьох країнах і в Україні, оскільки прискорене розкладання несе в собі ще більшу небезпеку.

Як боротися із забрудненням?

Відразу необхідно розуміти, яка побутова хімія найшкідливіша для екології, які відходи як слід правильно утилізувати, що підлягає компостуванню, а що ні.

Що кожен із нас може зробити, щоб запобігти забрудненню довкілля:

  • і дитина, і дорослий мають знати, як правильно утилізувати поліетилен. Зазначимо, що біорозкладні пакети компостують із використанням спеціальних, але доступних засобів. Без них вони розкладатимуться так само довго, як і звичайні пластикові кульки.
  • переробка сміття на багаторазовий посуд або інші необхідні речі;
  • створення спеціальних полігонів для повноцінного компостування. На даний момент в Україні таких немає;
  • максимально використовувати біорозкладний пластик і альтернативне пакування: шопери, паперові пакети тощо. Так, від поліетилену повністю відмовитися не вийде, але раціонально використовувати його - цілком здійсненне завдання;
  • викидати відходи тільки в спеціально призначених для цього місцях.

Україна тільки переймає екологічні ініціативи: вже заборонено певні види поліетиленових кульків на законодавчому рівні. Порушувати його небезпечно, бо штрафи суттєві. Торгова марка МПАК запропонує упаковку, що відповідає всім нормам і правилам, дивіться на сайті mpak.ua. Обирайте надійні та якісні біорозкладні пакети у професіоналів!

Поділитись

Новини по темі: