Ароматні пряні трави це не лише про витончені нотки пікантного акценту стравам, створення гармонії запаху в будинку, але й вони містять антиоксиданти та протизапальні речовини. Доведено, що пряні рослини мають лікарські властивості та можуть боротись з низкою неприємних захворювань - від запаху з ротової порожнини до хвороби Альцгеймера. Крім вигод використання цілющих властивостей, вирощування цих рослин у себе вдома - економічно ефективне та досить приємне заняття. Тут лишається справа лише знайти до вподоби саджанці пряних та лікарських рослин в yaskravaklumba.com.ua та скористатись корисними порадами.
Дача, сад або підвіконня
Дискусії щодо вирощування пряних трав можна закривати. Адже зручність полягає в їхній ергономічності та невеликих розмірах. Це у свою чергу дає можливість вирощувати ці рослини у горщиках прямо на підвіконні чи балконі, а також на дачі на невеликій ділянці. Специфіка рослин у тому, що їх кількість для страв чи інших потруб зовсім невелика. І тут аж ніяк не важлива територія, або її відсутність.
До прикладу, на вікні у домашніх умовах можна вирощувати багато пряних рослин, які збагатять ваш стіл:
- це можуть бути як звичайні цибуля, кріп і петрушка,
- так і кінза,
- базилік,
- розмарин,
- м'ята і багато іншого.
Звичайно, вільного місця вдома небагато, але для вирощування найбільш необхідних пряних трав неодмінно знайдеться куточок.
Серед плюсів вирощування таких рослин на земельній ділянці - це гарний декор навіть для прикрашання клумб, розаріїв тощо, а в горщиках на кухні - красиве гармонійне оформлення.
Особливості догляду за пряними травами на городі та в будинку
Особливих складнощів догляду за пряними травами немає. Кілька порад, які допоможуть вам організувати їх вирощування оптимальним чином.
- Розміщення, зокрема на кухні це ідеальне місце. Не лише тому, що прянощі під рукою, але й вологість, що чудово гармоніює.
- Поєднання або сусідство рослин. Пряні рослини гарно пристосовані до контейнерного вирощування. Тож у великій ємності можна розмістити кілька видів.
- ємності підбираються з розрахунком, щоб вистачало їм місця. У великих горщиках вирощують мелісу і розмарин.
- Ґрунт - тут особливих складнощів немає. Зазвичай пряно-ароматні рослини добре себе почувають у звичайному грунті. Проте все ж під кожен вид варто ознайомитись з його вподобаннями.
Вибираючи саджанці ароматних і лікарських трав, можна бути впевненим у їх якості та гарному приживленні та результату, де не вирощували б їх на кухні, чи на клумбі.