17 листопада, 2024
Ми в соцмережах

Як працює гештальт-терапія

  • 3 серпня, 2024 11:02

 У психології є дуже популярний напрямок – гештальт-терапія. Слово знайоме всім і викликає асоціації із закриттям справ. По суті, гештальт-терапія – це розділ психології, в основі якого лежить принцип «тут і зараз». Це робота життя в теперішньому часі зі своїми думками, тілом і душею і відновлення контакту з самим собою. 

Гештальт-терапія, що це таке простими словами? 

       Це спосіб прислухатися до себе, коли втрачається контакт із власними потребами. Коли ми не знаємо, чого хочемо, і здається, що нам нічого не потрібно, крім як займатися звичними справами і не звертати уваги на душевний дискомфорт. Це терапія для тих, хто хоче знайти себе і почати жити своїм життям, своїми інтересами, зрозуміти себе і дозволити собі бути собою, радіти кожен день.  Гештальт-терапія навчання потрібна тоді, коли ти сам не можеш впоратися зі своїми почуттями. 

З якими проблемами люди звертаються до гештальт-терапевтів?

      Найбільш поширеними запитами є: тривожність, страх, почуття незахищеності, питання незадоволеності власним життям, стани, близькі до депресії, неможливість побудувати відносини і просунутися по кар'єрних сходах.

У гештальт-підході виділяють три рівні потреб, при яких людина відчуває нестабільність:

1. Найголовнішим є потреба в безпеці. На прохання людина може сказати, що йому страшно, тривожно, він знаходиться в стані невпевненості.

2. Другий рівень – це потреба в прийнятті. Звучить вона так: «Я не можу побудувати відносини». Або «Мене ніхто не любить». Або: «Як побудувати відносини, щоб вони мене задовольняли?»

3. Якщо перші два рівні потреби задоволені, людина переходить до потреби у визнанні. Можуть надходити запити на подолання фінансового бар'єру або пошук нової професії.

Результат гештальт-терапії

    Результатом гештальт-терапії є успішна адаптація людини до світу, адже людина в гештальт-підході розглядається як частина середовища. Основний напрямок роботи гештальт-терапевта – захисні механізми. 

     Всім знайоме словосполучення «закритий гештальт». Але в такому підході завдання не полягає в тому, щоб замкнути всі гештальти в психіці однієї людини. Спеціаліст працює саме з тими процесами, які починають порушувати адаптацію. У разі дискомфорту і незадоволеності життям робота йде в напрямку відновлення адаптації.

Як довго триває терапія?

     Якщо людина приходить вирішувати конкретну ситуацію, то може вистачити 8-10 сеансів.

     Якщо запит глибше, то має бути тривала робота. Часто буває так, що клієнт відчуває інтенсивні зміни протягом перших 8-15 сеансів, а потім настає застій. Може здатися, що психотерапія не допомагає. Але вже після цього людина виходить на нову глибину життєвих процесів.

   "Академія Погодіна" навчить вас подолати гештальт-терапію, та при бажанні навчити вас, щоб ви допомагали іншим людям подолати власні страхи.

Поділитись

Новини по темі: