30 травня, 2024
Ми в соцмережах

Як пошити берет своїми руками

  • 29 січня, 2024 11:55

Берет – це такий самий символ Франції як Ейфелева вежа, круасани та шампанське. І це дещо кумедно, бо у сучасному вигляді даний головний убір походить з Країни Басків, регіону у Піренеях, поділеному навпіл між Іспанією та Францією, де такий капелюх був у широкому вжитку серед місцевих селян. Тим не менш, саме паризькі модники і модниці поступово зробили берет популярним предметом одягу. З плином часу цей аксесуар припав до душі військовими, пізніше став символом революції та політичної активності, а потім стрімко увірвався у поп-культуру, посередництвом голлівудських фільмів середини минулого сторіччя. Якщо ви також хочете додати такий модний головний убір до вашого гардеробу, його не обов'язково купувати, а можна зробити самостійно. У даному майстер-класі ми якраз продемонструємо вам як пошити берет своїми руками.

Щоб пошити берет власноруч вам знадобляться:

  • ½ метри щільної тканини (вельвет, фетр)
  • сантиметр кравецький
  • кравецькі ножиці
  • фломастер для тканини
  • ручна та машині голки
  • голки в тон тканини
  • швейна машинка

(Якщо наразі у вас відсутня швейна машинка, але ви хотіли б придбати таку техніку для шиття, щоб мати змогу пошити цей французький берет та безліч інших предметів одягу, то ми радимо вам завітати до швейного магазину Сьюстар, де на вас чекає величезний вибір машин для шиття.

Крок №1.

Насамперед завітайте на сайт Now That's Peachy та скачайте викрійку берета. Це безкоштовно. Затим роздрукуйте її, а потім виріжте деталі з паперу. Далі складіть тканину навпіл, щоб викроїти відразу дві однакові деталі. Після цього, використовуючи кравецькі ножиці та паперові викрійки в якості шаблону, виріжте два кола діаметром 24 сантиметри, та два кільця з зовнішнім діаметром 24 сантиметра, та внутрішнім діаметром рівним 17 сантиметри.

Щоб головний убір вам якнайкраще пасував, виміряйте окружність своєї голови. Розмірі берета наведені у цьому майстер-класі підходять для підлітка. 

Крок №2.

Складіть лицьовими сторонами разом одне з кіл та кілець, та переконайтеся що малюнок або текстура на тканині збігаються. Опісля сколіть їх шпильками. Потім поєднайте таким же чином інші дві деталі. Зшийте кожну із заготівль на швейній машині, виконавши рядок із припуском на шов 5 міліметрів (¼ дюйма). 

Затим візьміть кравецькі ножиці та зробіть надсічки по периметру заготівлі через рівні проміжки, приблизно у 10 міліметрів. 

Крок №3.

Виверніть одну із заготівль та вкладіть її всередину іншої, яка залишилася повернута виворітною стороною. В підсумку заготівлі повинні бути звернені одна до одної лицьовими сторонами. Скріпіть обидві частини  жіночого берета шпильками. Згодом, працюючи за швейною машинкою, виконайте рядок по зовнішньому діаметру заготівлі. Шийте с припуском на шов у 5 міліметрів (¼ дюйма), та залиште незашитим отвір довжиною принаймні 3 сантиметри. 

Крок №4.

Виверніть виріб назовні через зоставшийся отвір. Охайно розрівняйте берет, щоб він мав правильну круглу форму, а потім пропрасуйте. Опісля зашийте отвір вручну, зробивши це потайним швом. 

Крок №5.

Тепер нам треба зробити петлю, яка знаходиться в центрі зверху капелюха. Для цього виріжте невелику смужку тканини та зшийте її у кільце. Затим вручну пришийте до головного убору.

На цьому ми ставимо крапку. Даний швейний проект завершено! Тепер ви теж знаєте як зшити берет власноруч і можете виготовити декілька подібних капелюхів з тканини різного кольору, які будуть пасувати до іншого одягу і доповнювати ваш модний образ. 

 

 

Поділитись

Новини по темі: