Піклування про своє здоров’я та здоров’я рідних - це як мінімум запорука економії коштів та нервів на майбутнє. Але як правильно це робити?
Відповідь однозначно у якісній профілактиці та ранній діагностиці захворювань, що допоможе покращити загальний стан здоров’я населення в Україні. А клінічний мінімум аналізів лабораторії https://diagen.com.ua/analyzes/ стане надійним провідником.
Рекомендації
МОЗ рекомендує відвідувати свого сімейного лікаря раз на рік, навіть якщо ви вважаєте, що у вас все гаразд і нічого не турбує.
Думаємо, вам відомо, що деякі симптоми люди просто ігнорують або ж не вважають їх вагомими, а потім отримують захворювання у важкій стадії. Тому проходьте щорічне обстеження організму.
Які аналізи необхідно здавати для такої щорічної діагностики
- Загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою — це перший рівень обстеження, який допоможе лікарю зрозуміти ситуацію. Важливо, щоб лікар зібрав інформацію про ваше самопочуття. Інтерв’ю з пацієнтом та цей аналіз дає можливість адекватно оцінити ситуацію щодо того, куди рухатися далі.
- Загальний аналіз сечі — також є первинним етапом обстеження, але не менш важливим. Цей аналіз допомагає побачити загальний стан сечовивідної системи та, з урахуванням результатів загального аналізу крові, виявити необхідність подальших обстежень у цьому напрямку.
- Глюкоза у крові — зараз цей показник є обов’язковим, адже рівень захворюваності на діабет в Україні досить високий. Також, цей аналіз показаний людям, що мають надмірну вагу та жінкам, що народжували дітей з масою тіла понад 4,5 кг. На регулярній основі рівень глюкози перевіряють у тому випадку, коли в сім’ї є родичі, що мають діагноз діабет.
- Біохімічний аналіз крові використовують для детальної діагностики роботи внутрішніх органів організму.
Також, цей набір з 4 аналізів є стандартним та необхідним лікарю, щоб зробити висновки щодо стану пацієнта та зрозуміти чи необхідне більш детальне обстеження.
Є ще певний перелік аналізів, які МОЗ рекомендує здавати щорічно. Цей пакет охоплює показники роботи печінки та нирок, гормонального здоров’я, контрольні показники запалень та тести на гепатит. Цього переліку достатньо, щоб отримати цілісну картину роботи основних органів людини.
Додатково можуть бути аналізи на мікроелементи та онкомаркери.
Рекомендуємо скласти список питань зі здоров’ям і рухатися по ньому для створення свого щорічного чек-ап листа.
Отже, регулярно та якісно перевіряйте своє здоров’я та не нервуйте з цього приводу. Додайте чисте та якісне харчування, помірні фізичні навантаження та гарний настрій
Бо краще раніше ніж тоді, коли вже пізно. Будьте здорові та не бійтеся здавати аналізи.