30 травня, 2024
Ми в соцмережах

Як отримати айді картку

  • 15 квітня, 2024 19:45

На заміну паспорту старого зразка (книжечці) прийшли картки, завдяки яким відкриваються нові горизонти перед громадянином. З ними можна вільно подорожувати в будь-яку країну та користуватися всіма державними сервісами. 

Процес та термін оформлення id картки залежить від обставин й займає від 10 до 20 робочих днів. Дізнатися більше про нюанси оформлення й переваги такого паспорту можна на сервісі passport-ua або х офіційних джерел.

Що потрібно для отримання

Підставою для зміни паспорту старого зразку на новий може бути як особисте бажання громадянина, так і досягнення ним 25 чи 40 років, втрата документу, його неналежний стан, зміна імені (в тому числі й прізвища) або присвоєння чи відмова від ідентифікаційного коду.

Щоб отримати ID-картку, необхідно:

  • підготувати документи – старий паспорт, ідентифікаційний код (або довідку про відмову від нього), довідку про прописку, воєнний квиток (для чоловіків та військовозобов’язаних громадян), додаткові документи, якщо в них є необхідність (витяг з того чи іншого реєстру, свідоцтво про укладення шлюбу або зміну імені тощо);
  • звернутися до паспортного столу або іншого уповноваженого територіального органу;
  • написати заяву на отримання та пройти заповнення анкети (в тому числі на місці робиться фотографія);
  • сплатити за послугу на місці в терміналі або в найближчому банківському відділенні у касі (квитанцію надасть орган, її потрібно буде принести назад);
  • почекати відповідний термін та прийти забрати новий паспорт по його готовності (можна побачити його появу в додатку або буде повідомлення від органу).

Оформити паспорт можна лише особисто, адже проводиться верифікація.

Що варто враховувати

Якщо паспорт потрібен дитині віком 14 років, а хтось з батьків на момент її народження не мав громадянства України, то потрібно пред’явити довідку про реєстрацію. В разі замовлення нової картки по причині викрадення попередньої необхідно надати відповідний витяг. Він береться в Єдиному реєстрі досудових розслідувань.

Якщо зміна відбувається через зміну прізвища при укладанні шлюбу або з особистого бажання, то потрібно принести оригінал документу про зміну імені та шлюб.

Для отримання готового паспорту іншою особою їй потрібно мати відповідно нотаріальну довіреність.

Якщо оформити ID-картку потрібно людині, яка отримала паспорт на території, яка не була підконтрольна Україні, то необхідно подати всі наявні по факту документи. Особливо важливі ті, які мають фотозображення, адже завдяки ним можна ідентифікувати людину.

 

Поділитись

Новини по темі: