20 листопада, 2024
Ми в соцмережах

Хороші люди читають хороші книжки: ТОП української класики

  • 31 січня, 2023 19:40

Запах, шуркіт сторінок, розгортання свіжої книги в руках, розклеюєш дві сторінки, які довго томились під пресом видавництва, відчуваєш тактильну ейфорію й зіницями поринаєш до слів, суті, переживань, емоцій, сюжету.

Читання — це повільний дофамін. А ще відкриває нові горизонти, надихає, знижує стрес та , навіть, продовжує життя.

Книжковий потік невблаганно бурхливий і багато прекрасної, надихаючої власне української літератури є за лаштунками. Саме тому зібрали Топ книг серії українська класика, які відкриють багатогранність кожної людини.

Звичка читати та думати

Побутує вислів, - “читаючу людину за гречку не купити”, і з цим дійсно не посперечаєшся. Хоча варто додати в руки читаючої людини кілька екземплярів вибраних творів Василя Стуса чи Євгена Плужника. І тоді відкриється не шкільна програма, а цікавий всесвіт українського коду, який змушує збагнути шлях, ціну життя та відмінності від імперських нечеснот. 

1.”Мені здавалось - я живу завжди”, - вибрані твори В. Стуса.

Подарункове видання з повним текстом «Палімпсестів», який не перевидавався 21 рік. Тут зібрано вибрані поезії та твори поета, написані вогняними літерами, що палають крізь віки. Як і безсмертна душа та слово генія Василя Стуса.

2.”Сад Гетсиманський” Іван Багряний

Книга, яка потребує налаштування. Роман, який найбільш ілюстративно та моторошно-документально описує репресивний механізм радянської системи, поневолення і знищення думаючої нації.

Самодопомога і подорож у себе

Окрім відкриття нових горизонтів, читання вважається дієвим способом самодопомоги на рівні з медитацією, релаксацією чи йогою.

Відтак величезна кількість подій, ідей, думок і людей, які захоплюють в книгах, переростає в звичку читати. Тут яскравими перлинами стануть наступні видання.

3.”Царівна”, Ольга Кобилянська

Ніжна душею бунтарка, яка жила на зламі епох, країн і світів. Мисткиня, яка словами малювала чарівні пейзажі й влучні психологічні портрети. Це Ольга Кобилянська — письменниця, яка підписувала твори власним ім’ям за часів, коли її колеги ховалися за псевдонімами.

4.”Досвітні симфонії” Микола Хвильовий

За словами відомого тогочасного літературного критика, він «мішає оливу з водою і роздвоюється між романтикою і занадто тверезими вимогами життя». Хвильовий відходив від нав’язливих стилів російського та захоплював новаторством і сентиментальною реальністю.

Ложка дофаміну

Книга - це маленька подорож в самих себе. А твори з відповідним “градусом” чіпляють та прив'язують до перечитування.

Саме такими є нетлінна “Лісова пісня” Лесі Українки, висока любовна драма “Маруся Чурай” Ліни Костенко чи халамидницькі повістки “Тореадорів з Васюківки” Всеволода Нестайка.

5.”Захар Беркут” Іван Франко

Нескорений дух, захоплююча сага. 

“Мечі тухольців — гострі, а щити — міцні. Та ще міцніші їхні серця, в яких живе свобода”. Ворог прийшов знищити, але свобода незнищенна.

6.”Солодка Даруся” Марія Матіос

Перлина сучасної української літератури, яка захоплює у вир історії.

Насолоджуйтесь, поринайте в хвилі української класики. Знімайте лаштунки з творів українською. Це приємно, майже інтимно та захоплююче. 

Поділитись

Новини по темі: