30 квітня, 2024
Ми в соцмережах

Гідроцеле (водянка яєчка). Коли треба проводити операцію

  • 15 квітня, 2024 10:21

При виявленні гідроцеле яєчка необхідна своєчасна реакція. Проведення оперативного втручання є оптимальним варіантом, адже жодні медикаменти та інші консервативні засоби не здатні зменшити накопичення рідини в оболонках. Золотим стандартом є гідроцелектомія – операція, яка проводиться лапароскопічним методом.

Хірургічне втручання потрібне при виявленні симптомів хвороби, які впливають на роботу сечостатевої системи:

  • збільшення розмірів калитки та почервоніння шкіри;
  • набряклість у промежині, що призводить до дискомфорту при рухах;
  • больові відчуття під час інтимної близькості;
  • болісність та важкість сечовипускання.

Накопичення рідини у оболонках яєчках суттєво погіршує статеве життя. Чоловік зіштовхується з ускладненою потенцією, порушеннями вироблення сперматозоїдів, що особливо проблемно для тих людей, які планують батьківство. Тому операція допоможе уникнути безпліддя, атрофії яєчка та інших ускладнень.

Як проходить оперативне втручання

Оперативне втручання проводиться за сучасними методиками Бергмана або Вінкельмана, які вважаються оптимальними для пацієнта. Операція передбачає виконання наступних дій:

  • розсічення тканин калитки, щоб дістатись до вагінальної оболонки яєчка;
  • виведення ураженого яєчка, огляд та проколювання капсули з рідиною (гідроцеле);
  • вивертання оболонки або її розсічення залежно від обраної методики.

Обрання тієї або іншої технології оперативного втручання залежить від розмірів водянки. Для видалення невеликих капсул у калитці використовують методику Вінкельмана, а от метод Бергмана може застосовуватись для великих водянок, якщо пацієнт своєчасно не відреагував на накопичення рідини.

Як проходить реабілітація після операції

Особливостями сучасних операцій з видалення гідроцеле оболонки яєчка є акуратне проведення без травмування тканин. Саме тому чоловік може бути виписаним з лікарні вже через 1-2 дні після виконання хірургічного втручання. Однак організму потрібно декілька тижнів на відновлення, тому чоловік зобов’язаний дотримуватись лікарських рекомендацій, щоб запобігти рецидиву.

Відновлювальний період передбачає тимчасову відмову від інтимної близькості, відвідування саун, лазень та приймання гарячих ванн, обмеження фізичної активності. Така процедура сприятиме швидкому загоєнню ран та поверненню до повноцінного життя. Не варто спішити займатись сексом після хірургічного втручання – краще потерпіти довше, отримати підтвердження від лікаря і після цього насолоджуватись статевим життям без жодних перешкод. Хірургічне втручання, проведене за сучасною процедурою, жодним чином не відобразиться на функціональності яєчок.

Джерело: сайт bilyak.com.ua

Поділитись

Новини по темі: