Вибір типу фундаменту може бути для вас нагальним питанням. Це одне з найважливіших рішень під час будівництва. Від нього залежить міцність та довговічність всієї споруди.
Обираючи між монолітом і блоками, ви можете заплутатися, якщо не є фахівцем. Дізнайтеся, у чому полягає різниця між цими двома варіантами.
Переваги та недоліки фундаментних блоків
Наразі фундаментні блоки можна придбати в різних компаніях України, які професійно виготовляють бетонні елементи для тих чи інших задач. Такі блоки мають помітні переваги:
- Швидкість монтажу. Елементи готові до використання, що значно прискорює процес будівництва.
- Економія на бетоні та опалубці. Немає потреби в постійному приготуванні бетонної суміші тощо.
- Можливість проведення робіт взимку, адже блоки можна укладати навіть при низьких температурах.
Проте фундаментні блоки мають і недоліки, до яких слід віднести меншу міцність на згин, наявність між елементами швів і обмеження за розміром. Відповідно, порівняно з монолітним фундаментом, блоковий має меншу міцність на згин, а шви можуть стати з часом місцем виникнення тріщин та проникнення вологи. Розміри та форма блоків стандартизовані, що може обмежити певні архітектурні рішення.
Монолітний фундамент: переваги та недоліки
Серед переваг моноліту слід зазначити високу міцність, гнучкість у проектуванні, відсутність обмежень за розмірами. Монолітний фундамент — це єдина конструкція, що не має швів, а це забезпечує високу міцність та довговічність споруди. Можна створювати фундаменти будь-якої форми та конфігурації, будь-якої товщини та висоти.
Недоліки є також: будівництво моноліту досить тривале, потрібен час на приготування бетону, встановлення опалубки та затвердіння маси. Та й витрати на матеріали й роботу доволі високі, адже моноліт вимагає більшої кількості бетону та арматури, а також додаткових робіт з монтажу опалубки. Взимку проводити такі роботи складно: низькі температури помітно ускладнюють процес затвердіння бетону.
Вибір між фундаментними блоками та монолітним фундаментом залежить від багатьох факторів. Правильну відповідь у конкретному випадку надати неможливо. Все залежить від типу ґрунту та глибину його промерзання, навантаження на фундамент, вашого бюджету та обмежень у термінах будівництва. Рекомендується проконсультуватися з досвідченим інженером-будівельником, який допоможе зробити правильний вибір.