Ми в соцмережах

Етапи видалення зуба: як проходить операція

  • 17 серпня, 2024 17:24

Незважаючи на розвиток стоматологічних технологій і появу нових методів лікування, іноді збереження зуба стає неможливим або недоцільним. У таких випадках проводять процедуру його видалення (екстракцію), коли зуб повністю витягують із лунки. Екстракція може бути необхідна з безлічі причин, наприклад, якщо зуб викликає запалення, сильно пошкоджений, заважає росту інших зубів або з метою корекції прикусу. Сьогодні ця операція доступна в більшості клінік. Наприклад, можна провести видалення зубів у стоматології CIS або вибрати іншу установу. Головне, щоб вона відповідала всім стандартам якості.

У яких випадках необхідно видаляти зуб

До основних причин, через які може знадобитися видалення зуба, належать:

  • Наявність пошкодженого зуба, який не підлягає лікуванню.
  • Гострі або хронічні гнійно-запальні захворювання, які можуть виникнути через несвоєчасне або неправильне лікування карієсу, пульпіту, періодонтиту або запалення кісткової тканини.
  • Підготовка до протезування зубів або виправлення прикусу.
  • Корекція жувальної функції у пацієнтів з аномальним розвитком зубощелепної системи.

Таким чином, видалення зуба може бути необхідним не тільки для усунення безпосередньої проблеми, а й для запобігання майбутнім ускладненням.

Етапи видалення зуба

Перед тим як почати процедуру екстракції зуба, лікар збирає анамнез, дізнається інформацію про загальне здоров'я пацієнта, наявність алергій, прийом ліків і можливі протипоказання до операції. Потім він проводить огляд порожнини рота і робить рентгенівський знімок, щоб оцінити стан зуба, кореня і навколишніх тканин.

Після цього йдуть такі етапи видалення зуба:

  • Лікар проводить місцеву анестезію, щоб усунути біль у ділянці зуба і навколишніх тканин.
  • Використовуючи спеціальні інструменти, стоматолог відокремлює зуб від навколишніх тканин, обережно розхитує і витягує його з альвеоли.
  • Після вилучення зуба, його лунку очищають і обробляють антисептиками.
  • У деяких ситуаціях, для підтримки обсягу кісткової тканини, стоматолог може вставити кістковий трансплантат.
  • Для прискорення процесу загоєння, на місце видалення можуть бути накладені шви.

Після того як усі етапи видалення зубів завершені, лікар накладає на місце операції марлеву пов'язку. Це допомагає уповільнити кровотечу і прискорити утворення кров'яного згустку.

Ці етапи видалення зуба належать до стандартної процедури екстракції, але в деяких випадках може знадобитися атипова (складна) операція. Вона виконується, коли зуб сильно пошкоджений, його корінь викривлений або ясна навколо нього запалені. Під час атипового видалення зуба стоматолог використовує спеціальні інструменти, такі як екскаватори, бормашини, бори і фрези.

Рекомендації з догляду після видалення зуба

Після процедури видалення зуба вкрай важливо дотримуватися вказівок лікаря. Фахівці стоматологічної клініки ЦІС рекомендують у перші дні виключити гарячу, холодну та тверду їжу, а також утриматися від паління та мінімізувати фізичні навантаження. Також важливо не проводити полоскання порожнини рота і не створювати в ній вакуум, щоб не порушити формування кров'яного згустку.

Якщо процес видалення зуба пройшов без ускладнень, а пацієнт дотримувався всіх вказівок лікаря, загоєння м'яких тканин відбувається протягом 10 днів. У разі, якщо спостерігаються сильні больові відчуття, набряк або кровотеча, це може вказувати на виникнення ускладнень. У такій ситуації слід звернутися до стоматологічної клініки для консультації.

Поділитись

Новини по темі: