17 листопада, 2024
Ми в соцмережах

Електричні котли та їхні переваги

  • 23 серпня, 2024 13:06

Багато українців для опалення приміщень використовують електричні котли. Це прості пристрої, основними елементами яких є теплообмінники (складаються з баку й ТЕНа) та блок управління. Є виробники, які постачають на ринок повністю укомплектовані моделі: з розширювальним баком, циркуляційним насосом, фільтрами та запобіжними клапанами. Вибрати котли та обладнання можна в магазині опалення https://teplopro.com.ua/ua/, де представлена велика кількість товарів, які використовуються в системах.

Принцип роботи електрокотла простий: він подає теплоносій по трубопроводах до радіатора, який нагріває повітря в будинку. Перш ніж купувати таке обладнання, потрібно ознайомитися з його сильними та слабкими сторонами.

Переваги електричних котлів

Простота монтажу та доступна ціна — основні переваги електричних котлів. Але вони мають й інші плюси:

  • енергоефективність (не витрачаються природні ресурси);
  • ергономічність;
  • високий ККД (до 99%);
  • можливість регулювання температури;
  • екологічність;
  • відсутність зайвих звуків під час роботи;
  • універсальність (можна встановлювати на стіну та підлогу).

Крім того, під час монтажу обладнання не треба облаштовувати систему димоходу та вентиляції. А ще котли не потребують складного ремонту, щорічного чищення чи проведення регулярної профілактики. Їх можна використовувати як доповнення до газових чи інших систем, щоб у разі виникнення проблем із постачанням палива обігрівати будинок взимку.

Чи мають електричні котли недоліки

Будь-яке обладнання має свої недоліки, і електричне — не виключення. По-перше, це висока ціна на електроенергію, але якщо грамотно його використовувати, то опалення електрикою може бути дешевше газового. По-друге, монтуючи обладнання великої потужності, потрібно виконувати вимоги до електромереж.

Як вибрати електрокотел для обігріву приміщення

Вибираючи агрегат, варто звертати на потужність. Якщо в характеристиці вказано 5–6 кВт, це означає, що можна обігріти приміщення площею 50–60 м2, якщо 8–9 кВт, то 80–90 м2 тощо. Отже, щоб забезпечити нормальну температуру в будинку, на кожні 10 м2 потрібно 1 кВт потужності.

Зверніть увагу! У технічному паспорті вказана потужність з урахуванням того, що обладнання працюватиме в ідеальних умовах: висота стелі до трьох метрів та відсутність тепловтрат. Якщо будинок не утеплений, а тепло «тікає» скрізь вікна та двері, цей показник треба підіймати.

Сучасні вироби продаються з автоматичними системами управління. Після монтажу обладнання користувачу потрібно встановити комфортну для нього температуру, а далі воно буде працювати по заданих параметрах. Якщо дозволяють фінанси, можна придбати агрегати з мікропроцесорним блоком та задати програму обігріву.

Купуючи обладнання, варто звернути увагу на тип керування. Воно може бути механічне, електронне та сенсорне. Котли з механічним регулюванням найдешевші, з сенсорним — найдорожчі.

Електрокотли мають не тільки переваги, а й недоліки, але в тому разі, якщо правильно вибирати обладнання та грамотно його використовувати, їх можна звести до мінімуму.

Поділитись

Новини по темі: