10 серпня, 2022
Ми в соцмережах

Експертна оцінка нерухомості

  • 23 липня, 2022 0:24

У зв’язку з введенням воєнного стану на території України змінився рівень попиту на різні послуги, у тому числі й у сфері оціночної діяльності. Проте останнім часом популярністю користується оцінка нерухомості в Києві. Більшість хочуть знати, скільки коштує їх власність у реаліях сьогодення. Тому ми розповімо, що необхідно знати про цю процедуру.

Які є види нерухомості?

В залежності від виду вашої нерухомості може змінюватися й процедура оцінки. На практиці виокремлюють два різновиди:

  1. Об’єкти, цільове призначення яких спрямовано на задоволення потреб самого власника.
  2. Комерційні будівлі, які приносять власнику дохід.

Комерційна нерухомість має ряд особливостей і потребує індивідуального підходу, адже оцінка квартири й офісного приміщення не може відбуватися однаково. Кожен об’єкт має свої характерні риси та показники, на яких базується ринкова вартість.

Так, комерційну нерухомість можна поділити на:

  • складське приміщення;
  • офісне приміщення;
  • приміщення готельного типу;
  • житло, цільове призначення якого є здача в оренду;
  • торговельні площі;
  • торгово-розважальні центри;
  • промислові об’єкти.

Як відбувається оцінка нерухомості?

На початковому етапі експерт зустрічається з клієнтом та узгоджує всі умови виконання роботи. Також обов’язковою процедурою є укладання письмового договору про надання оціночних послуг.

Під час безпосереднього виконання оцінки спеціаліст аналізу інформацію, отриману від власника про об’єкт оцінки, здійснює його огляд, аналізує ринок та аналогічні пропозиції. 

Потім підбирає найбільш ефективний і раціональний метод оцінки. Сьогодні на практиці виокремлюють три підходи: витратний, порівняльний і дохідний. Іноді експерт може комбінувати методи, якщо цього вимагає конкретна ситуація.

Після проведення розрахунків і встановлення ринкової вартості нерухомості, фахівець знову зустрічається з клієнтом і погоджує отриманий результат.

Наприкінці складається відповідний документ — звіт про оцінку, який має юридичну силу та може використовуватися в інтересах власника.

Скільки коштує оцінка в Києві?

Кожна компанія встановлює певну суму за свої послуги. Проте радимо не економити, бо не завжди там, де дешево, є якість. 

Однією з перевірених компаній є “Парето”. Їх досвід роботи на українському ринку складає понад 10 років. Вони спеціалізуються на різних напрямах оціночної діяльності, у тому числі й на оцінці нерухомості.

Якщо говорити про цінову політику, то в “Парето” вартість такої послуги, як оцінка нерухомості, стартує від 400 гривень, а виконати роботу експерти зможуть від 2 днів.

Залишилися питання? Ви завжди можете поставити іх одному зі спеціалістів, адже в цій компанії консультації цілком безкоштовні.

Поділитись

Новини по темі: