12 січня, 2025
Ми в соцмережах

Екосвідомість, що переростає в звичку: 5 простих правил

  • 11 травня, 2023 22:31

Сучасний прогресивний світ перенасичений величезною кількістю сміття, яке тисячоліттями може розкладатись. Статистика дає невтішні цифри щодо відходів на одну людину - це в середньому від 1 до 1,5 кг щоденно. Масштаби вражають та лякають, адже це загрожує кліматичним явищам, атмосферним забрудненням, зникненню видів флори та фауни, здоров’ю та фізичним показникам людей. 

Саме тому питання екосвідомості та вторинної переробки сировини нині не просто на часі, а кричуща необхідність. Прості правила, які переростають в звичку надають фахівці EcoPlanet, які досконало підтримують екотренд турботи про довкілля.

1 правило - відповідальність до життя

Саме так, відповідальний підхід до способу життя - це також й про те, що ми та наша родина відправляє в смітник. Щоденно ми маємо справу з пластиком, обгортками, старими журналами на горищах, чи горою склянок й пляшок. Це все левова частка сміттєзвалищ, яка роками забруднює навколишнє середовище та з геометричною прогресією розростається. А при відповідальному підході кожного, цього могло б і не стати, адже усі ці елементи сміття вдало можна відсортувати та переробити. Нова сировина - це нова модель сучасного світу, який дещо пізно оговтується, але зрушення є.

Екотрендовість розноситься світом та в Україні. з’являються компанії, котрі мають необхідне обладнання й підхід роботи європейського зразка.

Справа за відповідальним ставленням кожного. Тому варто почати лише з цієї думки та мотивувати себе.

2 правило - побутове сортування

Від думок переходимо до практики та починаємо з побутового рівня сортування. 

Що сюди може входити - до категорії вторсировини:

  • Пляшки (ПЕТ, склотара, пивні пляшки, склобій, алюмінієві банки);
  • Плівка, пластик;
  • картон, папір, макулатура.

Відтак частина непотрібного сміття йде на сировину, котра до речі має попит в світових виробників. Варто зазначити, що підприємства, котрі займаються утилізацією та переробкою використовують інноваційне обладнання, а процес відбувається відповідно до стандартів.

3 правило - підготовка вторсировини

У країнах Європи це основа, яку добре знають діти. Адже підготовка відходів до утилізації теж має бути правильною.

Які основні кроки?

  • впевнитись, що сировина підійде для вторинної переробки;
  • розподіл сміття по категоріях в спеціальні контейнери або пакети: папір, метал, скло, пластик, органіка;
  • очищення від залишків їжі, напоїв, що ускладнюють процес утилізації;
  • відправка до пункту прийому - самовідвіз, виклик додому, постійна основа співпраці.

4 правило - популярність та поширення

Практикування та обов’язок відповідального ставлення неабияк мотивує та заряджає людей навколо. В ідеалі, було б круто починати ранок не з кави, а з правильного сортування. Що ж ця поширеність та популярність дійсно заохочує людей. Адже за це можна отримувати кошти на сплачення проїзду, комунальних платежів чи інших соціальних моментів.

5 правило - результат

Насамкінець - постійна робота демонструє зменшення загрозливої ситуації сміття й небезпеки. Бути небайдужим та турбуватись про довкілля - місія та звичка.

Поділитись

Новини по темі: