Пліснява – колонія грибка, спори якого дуже живучі й є навіть у повітрі. Вони починають розмножуватися при наявності сприятливих умов: вологість у поєднанні з теплом або темнотою і прохолодою. Тому погане опалення, застій повітря або підтікання труб може спровокувати поширення грибка.
Цвіль може рости на будь-яких поверхнях та навіть руйнувати бетон. Часто зустрічається біла пліснява (на рослинах і харчових продуктах) синя (на деревині), але чорна – найбільш небезпечна. Вони швидко поширюється, осідає на шкірних покривах та дихальних шляхах людей і тварин. Такий грибок викликає алергію, а інколи дуже небезпечні проблеми зв здоров’ям. Тож, якщо ви помітили темні плями на поверхнях, негайно почніть боротьбу із грибком!
Як відбувається знищення плісняви
Коли цвіль ще не в’їлася, можна очистити поверхні антигрибковими хімікатами та обробити їх антисептичними засобами. У запущених випадках необхідно прибрати заражене оздоблення (шпалери, плитку, штукатурку тощо), зачистити й обробити ці зони і зробити косметичний ремонт.
Проте, якщо не усунути причину розмноження й не розпочати комплексне видалення плісняви, вона повернеться знову. Тому тут варто довірити її видалення спеціалістам. Вони знайдуть причину виникнення проблеми та нададуть рекомендації щодо її усунення і подальшої профілактики.
В боротьбі з чорною пліснявою фахівці служби дезінфекції DFD застосовують професійну хімію у потрібній концентрації та сучасне обладнання, яке дозволяє дістатися до складних місць ураження і зберегти меблі та інші предмети інтер’єру.
Ефективні способи видалення грибка
Фізична зачистка і обробка хімікатами
Якщо на стінах або стелі проявилися великі чорні плями, варто повністю знімати старе покриття та зачищати поверхні до повної чистоти.
Після цього на них наносять спеціалізовані антигрибкові засоби, що не мають різкого запаху і є безпечними для здоров’я мешканців. На завершення вже на чисті зони наносять антисептики для захисту від повторного розмноження плісняви.
Озонування
Сучасний метод, який ефективно й надовго знищить не тільки грибок та його спори, а й очистить повітря від шкідливих бактерій. Фахівці служби дезінфекції DFD https://dfd.com.ua/ вважають його одним із найдієвіших.
Озонатор виділяє газ озон, мікрочастинки якого проникають у тріщини та шпаринки й повністю огортають весь простір приміщення, усуваючи шкідників та неприємні запахи. При цьому даний метод не пошкоджує меблі та не залишає слідів. Обробка триває до 30 хв., а вже через 1-2 години можна повернутися до свіжої й чистої оселі.
Щоб пліснява знову не заполонила ваш дім, треба підтримувати оптимальну вологість (за рахунок якісної вентиляції, провітрювання та опалення), не лишати і не сушити мокрі речі у кімнатах, залишати двері у ванну відчиненими та слідкувати за цілісністю сантехніки.
Ці прості дії і вчасне звернення до професіоналів служби дезінфекції DFD дозволять більше ніколи не стикатися з появою грибка!