Чим серйознішою та небезпечнішою для здоров'я людини є хвороба, тим дорожче коштують сучасні високоефективні лікарські препарати. Це всім добре відомо і не потребує жодних доказів. Проте часто лікарі в рецептах можуть зазначати замінники, так званні дженерики - недорогі аналоги, або точні копії оригінальних лікарських засобів. Такі рішення пацієнти сприймають добре, адже досвід використання аналогів доводить їх безпосередню ефективність.
Головним виробником дженериків та постачальником в Україну є Індія. Добре відома India-Pharm займає лідируючі місця саме з виготовлення таких препаратів. Вони є доступними, дієвими, дешевшими, а дослідження не підтверджують думку про те, що непатентовані лікарські засоби менш безпечні або менш якісні.
Суть дженериків
- Дженерик (відтворений лікарський препарат, генерик, женерик, генеричний препарат; англ. Generic) — це непатентований лікарський препарат, що є відтворенням оригінального препарату, на який закінчився термін патентного захисту.
- Відрізняється від оригінального препарату за складом допоміжних речовин, назвою. .
- Головною вимогою для продажу дженериків є доведена фармацевтична, біологічна і терапевтична еквівалентність вихідного препарату.
Це копії або аналоги фірмових препаратів, які мають точно таку ж дозу, ефекти, побічні ефекти, шляхи введення, ризики, безпеку і міцність. Завдяки тому, що не потрібно робити численні дослідження та випробування, які проводили фірми оригінальних препаратів, ці аналоги дешевші на 80-85%.
Велика частина досліджень дженериків підтверджує їх відносну безпеку.
До прикладу, дослідники виявили, проаналізувавши дані 3,5 мільйона американських пацієнтів, що деякі непатентовані засоби для лікування поширених хронічних захворювань, як-от діабету, гіпертонії, остеопорозу чи депресії, мали схожий ефект лікування із препаратами відомих марок.
Дженерики економлять гроші
Дженерики створили дешеву альтернативу фірмовим лікарським засобам. Вони містять ідентичний активний інгредієнт, і повинні діяти так само, як і їх фірмові аналоги.
До прикладу, ваша аптечка з вірогідністю 99% буде складатись з більшої половини дженериків, а не оригінальних препаратів.
Ось деякі відомі відповідники оригінали та аналоги:
- Мезим - Панкреатин-ЗН
- Панадол - Парацетамол-Д
- Аспірин - Ацетилсаліцилова кислота
- Бепантен - Декспантенол; Пантестин Дарниця гель,
- Биструмгель - Кетопрофен,
- Віагра - Камафіл,
- Вольтарен - Диклофенак,
- Гроприназин - Новірин
- Нуофен - Ібупрофен
Часто заміників може бути сотні видів.
Оскільки виробники непатентованих ліків не повинні витрачати кошти на ті ж дослідження, патенти, випробування або маркетинг, їх призначають набагато частіше, ніж оригінальні.
Станом на 2021 рік у 9 з 10 рецептів у світі були дженерики.
Їх широко використовують з різних причин: доступність не тільки економить гроші пацієнтів. Пацієнти також більш сумлінно дотримуються рецептів з дженериками.
До позитивних якостей дженериків можна віднести низьку вартість (за рахунок відсутності витрат на розробку, клінічні випробування і т. ін., або ліцензійні виплати), а також великий досвід практичного застосування лікарського засобу.
Якість дженериків нічим не відрізняється від оригіналів. Головне правило - перед застосуванням вивчати інструкцію, дізнатись про протипоказання та правила прийому та дозування.
Інновації та диджиталізація дозволяє замовити ліки без черг та походів в аптеки через зручний інтернет-магазин India Pharm з можливістю швидкої доставки у ваше місто.