Справжнє дорослішання починається не з моменту, коли ви переїхали в свою квартиру чи будинок й почали наповнювати його начинням на свій смак. Справжнє дорослішання починається з кабачка в кутку другої полиці в холодильнику, а ще створенні домашньої аптечки. Окрім ліків та препаратів там має бути й якісний Небулайзер, котрий є обов’язковим. Як правильно скласти домашню аптечку та правильно обрати прилади, в порадах та рекомендація фахівців.
Аптечка в ідеалі
Аптечка першої допомоги - це домашній мастхев. У першу чергу - це не склад ліків, а порядок необхідної допомоги по призначенню. Головне завдання - це оперативно та ефективно діяти в побутовій ситуації - від порізу пальця до головного болю чи отруєння. Звісно запихнути в одну аптечку ліки на всі випадки в житті неможливо, бо це вийде мінісклад аптеки, але мати необхідний запас під рукою - краща ідея.
Головними компонентами мають бути наступні комплектуючі аптечки:
- засоби від ран, порізів та опіків: це спектр антисептичних засобів, стерильних бинтів, спонжів, вати, мазей та кремів для загоєння тощо,
- жарознижувальні, протизапальні, спазмоліти,
- сорбенти для лікування харчових розладів,
- антигістамінні від алергічних проявів,
- ліки від хронічних хвороб, індивідуальні препарати,
- засоби від застуди: протизапальні, спреї та льодяники від болю в горлі, судинозвужувальні краплі для носу тощо,
- інгалятор і небулайзер - спеціальні прилади для введення лікарських препаратів через дихальні шляхи. Вони є частиною терапій, які назначають лікарі для боротьби з багатьма респіраторними захворюваннями. Саме тому слід подбати для себе і також для дітей дитячі варіанти.
Норми зберігання ліків
Головним принципов в аптечці має бути швидкий пошук необхідного з урахуванням правильного зберігання ліків.
Існують наступні умови правильного комплектування аптечки:
- по перше, загальний контейнер чи коробка з герметичною кришкою, де розкладені ліки. Не має бути його контакту з продуктами і він має бути з закритим доступом від дітей,
- температурні показники та атмосферна взаємодія з ліками. Головними умовами зберігання препаратів є їхня рекомендована норма температурного режиму (від 15°C до 25°C, а деякі необхідно тримати у холодильнику) та захищати від впливу сонячних променів.
- зберігання в упаковках, дозволить завжди мати інструкцію, інформацію про дозування та термін придатності,
- оновлення аптечки потрібно проводити кожного сезону.
У кожної родини аптечка матиме своє наповнення, в залежності від індивідуальних та базових компонентів, саме тому вона називається “домашньою”.