15 січня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Інтернет
  • Договір про нерозголошення: як ІТ-компанії врахувати інтереси клієнта та захистити свої

Договір про нерозголошення: як ІТ-компанії врахувати інтереси клієнта та захистити свої

  • 17 травня, 2022 21:29

Замовник розкриває ідею та бізнес-плани, а ІТ-компанія – технології та методики. Кожному з учасників договору важливо зберегти комерційну таємницю. Саме тому NDA – це двосторонній договір, інструмент інформаційної безпеки для двох сторін. Кожен документ включає перелік конфіденційної інформації, способи її передачі, правила можливого розголошення, строки дії обмежень та санкції за порушення. В статті договір про нерозголошення конфіденційної інформації знайдуться поради з укладання кожного з визначених пунктів. Проте, є нестандартні пункти, які підвищують рівень захисту. Про них розповідаємо далі.

3 нетипових пункти у контракті про нерозголошення

 

Про маркування даних

 Режим конфіденційності необхідно запровадити не тільки на папері, але й у робочий процес. Саме тому інформація повинна зберігатися відокремлено, а при передачі маркуватися як конфіденційна. Зафіксуйте таке забов’язання в NDA. Пункт можна сформулювати так: конфіденційна інформація ідентифікується у випадку письмових матеріалів – шляхом маркування, у випадку усної інформації – шляхом повідомлення про конфіденційний характер. Повідомлення може бути надано в усній формі, через електронну адресу, у письмовій формі, чи за допомогою інших засобів зв’язку. Така умова має виконуватися ІТ-спеціалістами. Саме тому відповідальність ІТ-компанії, як роботодавця, надати інструкції команді. Наприклад, до кожного електронного листа додавати підпис: інформація в цьому повідомленні призначена лише для вказаних отримувачів. Вона може включати конфіденційну інформацію, і якщо ви не є імовірним отримувачем, ви не повинні копіювати та розповсюджувати дані. Якщо ви отримали це повідомлення помилково, будь ласка, проінформуйте нас за корпоративним телефоном.

Про портфоліо

 Внесення кейсу у портфоліо – це розголошення інформації про співробітництво та проект. Щоб уникнути конфлікту, додайте в NDA пункт з таким змістом: замовник надає право демонструвати у портфоліо опис об'єму робіт, ім'я та логотип, а також назву проекту.

Про вирішення спорів та докази

NDA має не тільки привентивне значення, але й допомагає стягнути збитки. Так сталося у VIACARD – це компанії з впровадження терміналів для оплати. ІТ-компанія та замовник підписали NDA. В договорі визначено, що будь-яка інформація про співробітництво вважається конфіденційною.

Не зважаючи на це, замовник розмістив на своєму сайті активне посилання з текстом «Спробуйте. Попрацюйте з особистим кабінетом в демо-режимі». Таке посилання надало доступ до особистого кабінету в системі VIACARD. ІT-компанія подала позов до суду, який постановив компенсувати 400 000 руб штрафу за порушення конфіденційності. Крім того, 5 000 000 руб за порушення авторського права та 35 000 000 руб за декомпіляцію та реверс-інжиніринг.

Щоб посилити свою позицію в суді, додайте у текст угоди перелік доказів, які будуть використовуватись для обґрунтування порушення NDA. Це можуть бути переписки, голосові повідомлення, скріншоти, інформація з сайтів, мобільних додатків, хмарних сховищ, заключення аудиторів та експертів.

Нашим клієнтам ми завжди радимо прописати досудовий порядок врегулювання спору. Як показує практика, 90% спорів між замовником та ІТ-компаніями можна вирішити без звернення до арбітражу чи суду. До того ж, переговори зберігають тисячі доларів, які сторони могли б витратити на суд та адвокатів.

Пропонуємо зафіксувати алгоритм дій на випадок конфлікту:

 

  • Переговори. Сторона, права якої порушені, звертається до другої сторони у письмовій формі з обгрунтуванням претензій. Дати відповідь потрібно не пізніше, ніж за 10 днів. У випадку, якщо сторона, яка отримала претензію, не відповість, вимоги вважаються прийнятими та обов'язковими до виконання.
  • Медіація. За взаємним рішенням, замовник та ІТ-компанія можуть залучити незалежного медіатора. Важливо пам'ятати, що, перш за все, у суді доведеться розкрити факт витоку даних, що погано відобразиться на іміджі. По-друге, доведеться надати суду інформацію, через яку виник конфлікт. По-третє, процес може затягнутися до року і довше. Перевагою медіатора є оперативність та конфіденційність.
  • Суд. Якщо спір неможливо вирішити шляхом переговорів, він буде розглянутий у суді. Задача автора NDA - визначити орган, що вирішить спір, та закон, який буде застосований.
Поділитись

Новини по темі: