17 червня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Інтернет
  • Дизайн двору приватного будинку: як скласти проект і що він включає

Дизайн двору приватного будинку: як скласти проект і що він включає

  • 26 травня, 2024 14:13

Краса та комфорт дуже важливі для власника власного будинку. Однак композиція виглядатиме гармонійно лише в тому випадку, якщо дизайн двору в приватному будинку виглядає добре. Для того, щоб облаштувати власну ділянку, не обов'язково завжди звертатися до ландшафтних дизайнерів, однак у будь-якому випадку потрібно розібратися в тому, яким власник хоче бачити своє подвір'я. Begma ділиться основними тонкощами цього процесу.

Як створити ідею для облаштування прибудинкової території

Щоб скласти проект самостійно чи правильно пояснити все фахівцям, потрібно попередньо оцінити всі особливості своєї ділянки. Наприклад, на одних за бажання можна облаштувати водоймище, на інших – влаштувати альпінарій. Потрібно враховувати:

  • габарити ділянки;
  • якість ґрунту;
  • рельєф місцевості та ін.

Крім того, обраний напрямок дизайну заднього двору приватного будинку має поєднуватись із зовнішнім виглядом самого будинку. Ще один плюс ландшафтного дизайну в тому, що можна поєднувати стилі між собою, створюючи щось зовсім особливе.

Для складання проекту найзручніше нанести план ділянки на папір і працювати вже з ним.

Зонування простору

Серед основних зон: сад, відпочинкова зона, дитяча, спортивна, господарська. Вибирати потрібно, ґрунтуючись на власних потребах. Розділити ділянку на зони можна у різний спосіб. Наприклад, візуально, застосовуючи лише доріжки чи архітектурні елементи.

Також для поділу часто застосовують живоплоти, що не тільки виглядає природно, але й додає привабливості до загальної картини.

Розташування рослинності

Розміщення всіх клумб, дерев та інших рослин потрібно продумати заздалегідь. Щоб зробити все правильно, можна орієнтуватися на вибір ідей барвистого дизайну двору приватного будинку, запропонованих фотографіями з інтернету. При посадці потрібно враховувати багато деталей, адже для кожного виду рослинності потрібні індивідуальні умови, інакше вони не зростатимуть і не цвітимуть. Крім того, важливо, щоб вибрані рослини гармонували між собою. Щоб двір завжди залишався красивим та квітучим, експерти рекомендують вибирати квіти та дерева з різним сезоном цвітіння. Але бажано не перестаратися.

Архітектурні елементи

Вибір скульптур для саду вражає уяву, як і матеріали, з яких вони зроблені – є моделі не тільки з каменю та гіпсу, але також із пластику, цементу та ін. Вони також додають оригінальності та індивідуальності. Вибираючи відповідні фігури, потрібно орієнтуватися на габарити своєї території. Так, великі скульптури погано виглядатимуть на маленькій ділянці, і навпаки. Важливо дотримуватись масштабу.

Справжньою родзинкою прибудинкової території може стати фонтан. Він не тільки подарує прохолоду в літню спеку, а й додасть естетики, особливо у вечірній час. Крім того, мірне дзюрчання води заспокоює.

Освітлення

Це ще один важливий елемент, який не можна упустити з уваги. Світильники – це не тільки елемент декору, але також комфорт та безпека у темний час доби.

Освітлення потрібно зосередити у таких зонах:

  • водоймище;
  • зона відпочинку;
  • клумби;
  • стоянка;
  • фасад;
  • хозпобудови;
  • центральний вхід.

Не можна також забувати про підсвічування доріжок та сходів, особливо у зимовий час.

Садові доріжки

Доріжки для ділянки можна зробити з будь-чого – як з натуральних, так і зі штучних матеріалів. Наприклад, з дерева або гравія. Обов'язково спланувати так, щоб доріжки перетинали всі зони на ділянці. Проектувати цю деталь необхідно не лише з урахуванням задуманого дизайну, та й з огляду на рельєф місцевості.

Правильний підхід до оформлення допоможе отримати вражаючі результати. Основна умова – дотримуватись міри в кожному з критеріїв, щоб готовий дизайн двору приватного будинку не виглядав захаращеним.

Поділитись

Новини по темі: