Як показує практика, проблемою хропіння часто стурбований не сам “хропун”, якому рекомендоване лікування, а ті члени родини, що перебувають разом із ним під час сну в одній кімнаті чи приміщенні. Дійсно, ронхопатія стає неприємним подразником, що порушує комфорт всіх мешканців. Хропінням страждають як дорослі, так і діти. Цей звук не виникає просто так, а є низка причин, що призводять до хропіння та розвитку супутніх захворювань.
Як виникає хропіння?
Ронхопатія з‘являється тоді, коли повітряні маси не мають вільного виходу через ніс та горло під час сну. Це змушує внутрішні м‘які структури та тканини вібрувати та рухатися, що й створює неприємний звук. Положення язика в ротовій порожнині також може спричиняти хропіння та заважати повноцінному плавному диханню. Дискомфортний шум інтенсивніше проявляється при сні на спині, а дещо стихає при положенні на боці. Але зміна положення під час горизонтального відпочинку не є методом усунення ронхопатії, тому пацієнту з наявністю в анамнезі цього “звукового феномену” варто задуматися про лікування. Чим саме хропіння шкодить здоров‘ю та які існують сучасні методи лікування, можна дізнатися на сайті клініки LaserOne за посиланням https://laserone.com.ua/uk/snoring_treatment/.
Додаткові причини хропіння
Вібрація м‘яких структур у порожнині носа, рота та горлянки пояснює механізм ронхопатії. Але які причини та фактори впливають на його виникнення? Серед найпоширеніших виділяють:
- ожиріння;
- хронічну закладеність носа, риніт, синусит, гайморит;
- поліпи в носі;
- збільшені мигдалики;
- вроджені аномалії будови дихальних шляхів;
- розтягнення структур м‘якого піднебіння;
- паління та вживання алкоголю на постійній основі;
- порушення тонусу глоткових м‘язів;
- набуті травми носа та носової перегородки;
- вікові зміни.
Методи лікування ронхопатії
Лікування хропіння — не порожня забаганка членів родини. Сам пацієнт має усвідомлювати всю серйозність ситуації. Здавалося б, це просто невинний звук, але сам процес може спровокувати зупинку дихання під час сну та порушувати серцебиття, що призведе до тяжких наслідків.
Для лікування ронхопатії спеціалісти пропонують два шляхи:
- медикаментозна терапія, суть якої полягає у вживанні препаратів та використанні спреїв і крапель, що знімають місцеві прояви. Лікування більше усуває симптоматику, аніж причину появи хропіння.
- Проведення хірургічного втручання.
У другому випадку увулопалатофарингопластика (УПФП) є одним з найдієвіших та ефективних методів видалення м‘яких структур і корекції тканин для поліпшення прохідності повітря дихальними шляхами. Операція показана тоді, коли класичні консервативні методи не дають бажаного результату.
Під супроводом спеціалістів тисячі сімей покращили комфорт і міцність свого сну, а пацієнти із хропінням — стан здоров‘я та самопочуття. Не ігноруйте проблему — лікування ронхопатії є!