17 червня, 2024
Ми в соцмережах

Чому темніють срібні сережки і як це виправити

  • 24 травня, 2024 20:37

Срібло вважається одним із найкращих металів для виготовлення ювелірних прикрас. І це не випадково, адже воно має привабливий блиск, не іржавіє, легко піддається механічній обробці. Тому виробники пропонують срібні сережки на будь-який смак. У статті розповімо, як надовго зберегти красу виробів.

Трохи про народні прикмети

Срібло використовувалося людиною з давніх-давен. Оскільки цей метал вважався благородним, з нього виготовляли не тільки ювелірні прикраси, але й церковні атрибути: розп'яття, свічники тощо. Наприклад, за допомогою срібних розп'ять освячували воду. Річ у тім, що метал здатний знезаражувати воду, вбиваючи в ній хвороботворних бактерій. Тому сріблу надавали магічної сили.

За народними повір'ями, срібні сережки та інші прикраси захищають свого власника від псування і пристріту. Вважається, що коли метал приймає на себе негативну енергію, то він темніє. Тому, побачивши потемнілий на тілі срібний виріб, народні цілителі доходять висновку про те, що на людину навели порчу.

Що говорить наука

Наукове пояснення того, чому темніють сережки зі срібла, не має нічого спільного з впливами негативної енергетики. Причинами зміни кольору можуть бути:

  • Домішки. Під час виробництва прикрас до срібла додають мідь та інші метали, які не мають такої ж хімічної нейтральності. Під дією зовнішніх факторів ці домішки темніють, через що весь виріб змінює колір.
  • Реакція з потом. Людський піт має складний хімічний склад. За контакту з ним вироби зі срібла цілком можуть покритися нальотом. Наприклад, потемніння викликає підвищений вміст у поті сірки.
  • Контакт із хлором та іншими хімічно-активними речовинами. Сережки зі срібла можуть потемніти, якщо ви носите їх у басейні, на морі, а також не знімаєте під час приймання вани.

Якщо срібло потемніло, можна почитисти його зубною пастою. Ще одним дієвим методом є використання розчину з оцту та соди. Треба змішати пів склянки білого оцту з 2 ст.л. ложками харчової соди. Потім покласти срібні вироби у суміш та залишити на 2–3 години. Після цього необхідно промити сережки у чистій воді та висушити м'якою ганчіркою.

У складних випадках краще не чистити срібло самостійно, а звернутися до ювелірної майстерні.

Як уберегти вироби від утворення нальоту

Рекомендується знімати прикраси під час відвідування спортзалу, пробіжки або відпустки на морі. Щоб мінімізувати негативні зовнішні впливи на метал, вироби варто зберігати в спеціальних ювелірних футлярах.

Поділитись

Новини по темі: