Ми в соцмережах

Чому такі важливі якісні вентиляційні блоки

  • 24 липня, 2024 14:02

Під час будівництва будівель як житлового, так і комерційного або промислового призначення необхідно забезпечити якісну роботу вентиляції. Використання вентиляційних блоків дозволяє на етапі будівництва організувати її роботу. Існує велика різноманітність пропонованих промисловістю таких виробів. Тому слід більше дізнатися про їхні основні характеристики та особливості застосування.

Як працює вентблок

Вентиляція необхідна для забезпечення надходження свіжого повітря і виведення насиченого вуглекислим газом і шкідливими речовинами. Вона може бути примусовою або природною. У першому випадку рух повітря забезпечується використанням вентиляторів. Природна вентиляція діє без них, за рахунок різниці в щільності повітря всередині приміщення і зовні будівлі. Рух повітря відбувається через отвори, які має вентиляційний блок, безвідмовно забезпечуючи якісну вентиляцію протягом багатьох років.

Такі блоки містять усередині основний канал і один або більше додаткових. На етапі будівництва їх монтують у вертикальному положенні так, щоб блоки на різних поверхах були продовженням один одного. Ці блоки не прийнято встановлювати в зовнішніх стінах будівель. Вони найбільш ефективні, якщо розділяють внутрішні приміщення. Наприклад, у зимовий час у їхніх каналах у таких випадках не утворюється конденсат.

У кожній квартирі є квадратні або прямокутні отвори, через які в канали входить повітря. Його рух здійснюється без участі будь-яких механізмів і відбувається в автоматичному режимі.

Такі блоки виготовляють із міцного бетону з використанням сталевої арматури. Якщо йдеться не тільки про вентиляцію житлових приміщень, а про відведення відпрацьованих газів промислових печей, необхідно встановлювати блоки, що мають вищу потужність.

Різновиди

У будівництві використовується багато різновидів вентиляційних блоків. Вони можуть мати різну довжину, ту чи іншу кількість каналів, а також відрізнятися іншими характеристиками. Але в більшості випадків їх прийнято розрізняти за завданнями, для вирішення яких вони призначені:

  • Вентиляція житлових будинків, що мають не більше 10 поверхів.
  • Вентиляція будинків висотою до 25 поверхів.
  • Застосування в особливих умовах, наприклад, як частина покрівельної конструкції.
  • Застосування у місцевостях, де є небезпека підвищеної сейсмічної активності.

Блоки не застосовуються в житлових будинках, що мають понад 25 поверхів. У разі використання в умовах підвищеного сейсмічного ризику використовуються вентиляційні блоки підвищеної міцності.

Поділитись

Новини по темі: