Багато хто вважає, що Житомир - це маленьке та звичайне місто, яке не містить у собі нічого особливого, але це зовсім не так. Багато хто навіть гадки не має, що Житомир та його область є одним з самих великих регіонів нашої країни. Цей обласний центр розташований зовсім недалеко від Києва, тому доїхати на авто до нього – справа однієї години навіть зі столиці.
Особливість Житомирської області в тому, що в її надрах багато мінеральних ресурсів: ільменіти, кварцити, граніти, лабрадорити. А яка мальовнича природа! Ви просто не уявляєте. Саме за ради неї варто відвідати це неймовірне місто. Унікальні пейзажі, скелясті береги, височенний міст, храми, собори визначні пам’ятки. Багато цікавих музеїв, особливо крутий – це музей космонавтики, який практично не має аналогів.
Чим славиться місто Житомир?
Тут дуже гарна природа, унікальні тварини та рослини. Флора й фауна міста дійсно неповторна. Вчені стверджують, що тут досі зеленіють густі кущі азалії, які ростуть з часів, які були до нашої ери.
Саме у цьому місті знаходиться найзагадковіше та містичне місце в України, «Громовище». Згідно легенд, тут жив один князь, який знущався над своїми односельчанами, вони його прокляли й в нього вдарила блискавка та чоловік згорів дотла. З того часу у цьому місті практично нічого не росте. Місцеві мешканці стверджують, що бачать тут аномальні явища, а туристи, коли проїжджають відчувають апатію та втрату сил.
Одна з центральних вулиць міста Житомира, є пішохідною, довжина якої складає 370 метрів – це https://zhytomyr-day.com/mykhailivska-street/ Михайлівська вулиця, де дуже багато кафе, кав’ярень, магазинів та ресторанів.
Не дивлячись на те, що місто дуже мальовниче, у ньому працює багато підприємств та промислових фабрик. Тут видобувають мармур, дорогоцінні й напівкоштовні метали і навіть титанову руду.
Лютеранська кірха – це один з найстародавніших храмів України, який має готичний та неповторний стиль. Тут можна вдихнути історію та відчути її на дотик.
Унікальний музей драгоцінного каміння. В ньому представлено понад 1500 екземплярів різних мінералів, гірських порід і дорогоцінних каменів. Головний козир музею 300 кілограмовий топаз.
Житомирщина багата не тільки на визначні пам’ятки, у цій області народились такі знамениті особистості, як:
- Поетеса та письменниця Леся Українка.
- Актриса Раїса Недашківська.
- Музикант рок-групи «Друга ріка» Валерій Харчишин.
- Відомий футболіст Олександр Зінченко.
- Співачка Ніна Матвієнко.
- Володимир Демчук чемпіон світу з кікбоксингу.
Цікаві факти про місто
- Область посідає перше місце за кількістю запасів лісових ресурсів, аж 750 гектарів.
- У Житомирщині живе більше всього бобрів в Україні.
- Малинська фабрика виробляє банкнотний папір для всієї Європи.
- Місце Словечансько-Овруцький Кряж має вік понад пів мільярда років.
- Саме в Житомирі ухвалили нашу національну валюту гривню верховною радою міста.
- В області є Соколовський кар’єр, його глибина, як у Байкалі.
- Тут найбільше виробництво морозива у країні.
- Обласна філармонія у місті – це найстаріший театр нашої країни.
- У місті працюють заводи, де виробляють оригінальні запчастини до таких марок авто, як BMW та Audi.
- Місто стало третім по списку, де запрацював перший трамвай в Україні.
Тому збирайте валізи та відправляйтесь за новими враженнями! Подорожі роблять людей розумнішими, збагачують культурний рівень через нові знайомства, вивчення нових традицій, мов і національної кухні. Дозволяючи дізнаватися те, про що вони навіть не підозрювали раніше, тому подорожі збагачують