17 листопада, 2024
Ми в соцмережах

Будинки з житлових контейнерів

  • 14 серпня, 2024 13:48

Будинок із контейнера – це не тільки економний спосіб створення комфортного, безпечного житла, а й яскравий приклад тренду на екологічність. Автономність та енергоефективність будинку — запорука його популярності найближчими роками.

Щоб купити житлові контейнери, потрібно звернутися до спеціалізованої компанії. Там ви зможете підібрати оптимальний варіант для вирішення вашого завдання. Будівництво будинків з морських контейнерів останніми роками перетворилося на одну з перспективних напрямів. За кордоном їх будують вже давно.

Трохи історії

Як самостійний тип спорудження будинку з контейнера з'явилися у другій половині минулого століття, але популярності набули вже пізніше. Списані морські контейнери стали чудовою базою для експериментів у сегменті модульного житла. Контейнерна архітектура заклала основи появи готових житлових модулів, бум яких ми переживаємо сьогодні.

Архітектор Філіп К. Кларк отримав у 1989 році патент США на «спосіб перетворення сталевих транспортних контейнерів у житлову будівлю на будівельному майданчику».

Архітектор Адам Калкін ще тридцять років тому почав працювати з житлом із контейнерів. Натхнення він черпав з ідеї повторного використання матеріалів та речей, які виробили свій ресурс і незабаром мали бути знищені.

Нагромадження поставлених один на одного різнокольорових контейнерів поблизу одного з доків наштовхнуло архітектора на аналогію з конструктором Лего. Контейнери можна збирати безліччю способів:

  • об'єднувати, прибираючи стінки;
  • вирізати вікна, двері;
  • створювати багатомодульні конструкції за індивідуальними запитами.

Фантазія нового власника практично нічим не обмежена. З появою такого житла з'явився і новий вид архітектури – карготектура.

Базова інформація

Використання контейнерів також вигідне під час створення будівельних містечок для розміщення проектних офісів. За словами керівника архітектурного бюро ARCHKON Іллі Мейтиса, у приватному домобудуванні контейнери можуть використовуватися для будівництва модульних заміських будинків: їх закуповують із уже проведеними комунікаціями та виконаним оздобленням.

Але для масового будинку цей формат не підходить - площа заміського будинку для постійного проживання в середньому становить 120-150 кв. м, а площа контейнера набагато менша. Таке житло може бути дуже комфортним та зручним для проживання.

Поділитись

Новини по темі: