Кімната дитини — це перший власний простір малюка. Задача батьків — зробити цей простір безпечним і зручним. Тож меблі для дитячої кімнати мають гармоніювати з загальним інтер’єром і подобатися малюку.
Чинники, на які варто звернути увагу
Простий спосіб вибрати меблі для дитячої — сходити в меблевий магазин чи відкрити онлайн-каталог. Спочатку дивіться на те, що подобається вам візуально. А далі оцінюйте такі характеристики меблів:
- безпека — корпуси мають бути міцними й без крихких деталей;
- вікова категорія — перевіряйте, чи підходять меблі за розміром і дизайном;
- матеріал — надавайте перевагу нетоксичним, гіпоалергенним і зносостійким.
Ви можете вибирати адаптивні меблі. Вони трансформуються за потреби й можуть довше слугувати.
Як перевірити меблі на безпеку
Для дитячої кімнати безпека є однією чи не з найважливіших умов. Проте саме поняття дуже розмите. Аби переконатися в якості меблів, можете перевірити:
- чи немає елементів зі скла, які дитина може пошкодити;
- чи заховані всі елементи кріплення як болти, гвинти тощо;
- чи з гіпоалергенних матеріалів зроблені меблі, аби не викликати подразнення;
- чи всі кути закруглені й плавні та не стирчать.
Табу в меблях — формальдегід. Це токсична речовина, яку іноді можуть використовувати при обробці матеріалів. Надавайте перевагу вже перевіреним брендам, які мають гарну репутацію.
Як вибрати кольори
Насамперед спирайтеся у виборі дизайну на вподобання дитини. Викиньте одразу стереотип про те, що дівчатам — рожевий колір, а хлопцям — блакитний.
Можна спиратися на психологічний вплив кольорів. Наприклад, блакитний і бузковий заспокоюють, а червоний і помаранчевий — стимулюють до активності. Головне — не викликати негативні емоції у дитини. У дизайні може поєднуватися одразу декілька тонів, якщо ви хочете розмежувати кімнату візуально.
Отже, простір малюка має балансувати між привабливістю, безпекою й функціональністю. Дитячу кімнату цілком можна довірити меблям IKEA. А їх ви можете придбати в магазині Home Club.