30 жовтня, 2024
Ми в соцмережах

Арбітраж в сфері торгівлі олійними культурами

  • 22 лютого, 2024 15:31

Україна є активним гравцем на міжнародному ринку зерна, потужності якого щороку нарощуються. Нарощування експорту - це про зростання міжнародних угод щодо поставок сировини, а також ускладнення умов та виконання. Вигоди з укладання угод та суперечливий характер міжнародних контрактів вирішується в арбітражах. Як працює механізм комерційних арбітражів, зокрема Федерації асоціацій торгівлі олійними культурами, насінням і жирами (FOSFA) https://fortiorlaw.com/ru/news/arbitrazh-fosfa/ та Міжнародній асоціації торгівлі зерном та кормами (GAFTA), розповімо детальніше.

GAFTA і FOSFA 

Використання стандартів форм GAFTA і FOSFA для укладання контрактів займає вагомий відсоток понад 80 % усієї міжнародної торгівлі зерном, кормами, маслами і жирами. Неурядові міжнародні асоціації та арбітражні органи - Міжнародна Асоціація Торгівлі Зерном та Кормами (GAFTA) і Федерація Асоціацій Торгівлі Олійними Культурами, Насінням і Жирами (FOSFA) мають на меті сприяння розвитку в міжнародній торгівлі.

Більшість торгових компаній з різних країни, незалежно від членства GAFTA і FOSFA, здійснюють свою діяльність відповідно до єдиної системи стандартів, правил та принципів укладання та ведення міжнародних угод.

Сюди також відносять:

  • торгівля сировинними товарами, 
  • захист інтересів всіх учасників торгових операцій,
  • включно трейдери, суперінтенданти, логісти, брокери, лабораторії тощо.

Стандарти ведення торгових угод GAFTA і FOSFA розроблені з урахуванням особливостей торгівлі різноманіття сировини і товарів та методів їх міжнародного транспортування.

Також завдяки стандартам укладення договору, регулюються суперечки між сторонами. Ця опція була розроблена та включена для торгових компаній, які бажають, аби спори були роз'яснені та врегульовані без звернення в державні суди чи ведення судових тяжб.

Арбітражі GAFTA і FOSFA 

За загальним правилом арбітражі розглядають суперечки на підставі англійського загального права. Компаніям у випадку звернення за допомогою необов’язково потрібно бути членом однієї з асоціацій. Для цього вистачить наявність в контракті арбітражного застереження, в якому передбачено вирішення спорів на підставі регламенту однієї чи іншої асоціації. Якщо звернутись до FOSFA - Rules of Arbitration and Appeal (правила арбітражу та апеляції).

За роки практики та діяльності арбітражі мають нині багаторівневу комплексну систему, яка міжнародно визнана, як формула вирішення спорів у світі.

Переваги такої системи наступні:

  • спеціалізованість - багаторічний досвідв сфері торгівлі сировинними продуктами. Арбітри мають обов’язкову кваліфікацію з міжнародної торгівлі,
  • спорові витрати - арбітражний збір значно нижчий витрат за судові,
  • оперативність - розгляд спору відбувається швидко, ніж в держсудах,
  • простота і гнучкість - менш формальний характер, мінімальне втручання арбітражу та максимальне сприяння сторонам спору,
  • конфіденційність.
Поділитись

Новини по темі: