Чи замислювалися ви над тим, що електронні книги вже змінили ставлення людей до друкованих ресурсів, і особливо це торкнулося навчального процесу?
Останні дослідження були присвячені сприйняттю та перевагам викладачів та учнів загальноосвітніх шкіл. Детально можна почитати за посиланням: https://studzona.com/article/doslidzhennya-dovodyat-efektivnist-elektronnih-pidruchnikiv. Також аналізувалися подібності та відмінності в перевагах і сприйнятті та зв’язок з ефективністю опанування матеріалу за цифровими й паперовими джерелами. Аналогічне дослідження відбулося і в студентському середовищі. Інформацію було зібрано в студентів та викладачів одного з українських приватних вишів.
Збір даних здійснювався методом анкетування. Воно показало, що друковані книги обирають переважно за легкість використання та читання. Як студенти, так і викладачі залюбки застосовують паперові видання. Проте викладачі надалі планують більше застосовувати саме цифрові підручники. Отримані результати є корисними для педагогів, бібліотекарів, видавців. Вони сприятимуть підвищенню ефективності навчального процесу.
Інше дослідження свідчить про те, що користування цифровими пристроями перед сном заважає швидко заснути. Порушується циркадний ритм та синтез мелатоніну, гормону сну, що призводить до погіршення уваги зранку. Саме тому краще не виконувати завдання та не готуватися до перевірки знань перед сном із застосуванням електронної книги.
Якщо для освітнього процесу треба засвоїти прочитане, друковані книги є ліпшими за електронні. Проте не слід ігнорувати можливість роздрукувати потрібні розділи цифрового підручника — це не так витратно, аніж купувати цілу книгу.
Третє дослідження, проведене тими ж вченими, дало зрозуміти, що електронні книжки для юних читачів спрямовані на інтерактивне застосування із багатьма візуальними функціями, які заохочують до навчання та допомагають ефективніше сприймати та засвоювати новий матеріал.
Тобто, попри те, що сьогодні досі друковані навчальні книжки використовуються нарівні з електронними, останні не лише активно застосовуються учнями та студентами, але й мають перспективу в майбутньому витіснити класичні підручники з широкого ужитку.