В Україні адвокати з пенсій надають послуги з правового супроводу з питань, пов'язаних з пенсійними правами, зокрема перевірка правильності надходження пенсії, представлення інтересів пенсіонера в суді, надання професійної поради та інші послуги. Адвокат з пенсійних питань може надати допомогу у вирішенні правових питань щодо пенсій, перевірити правову документацію та надати свої поради. Його професійна допомога може бути корисною при отриманні пенсії, оформленні скарг пенсіонера та інших випадках.
ПЕНСІЯ ЗА ВІКОМ в Україні
Для отримання пенсії за віком в Україні необхідно досягти певного віку. Для чоловіків цей вік становить 63 роки, для жінок - 60 років. Однак від цього правила є винятки.
Наприклад, особи, які мають вищу освіту, можуть отримати пенсію за віком досить рано - жінки - з 55 років, чоловіки - з 58 років.
Також пенсію за віком можуть отримати особи, які працювали на добровільних підставах або в період спеціальних державних програм - жінки - з 55 років, чоловіки - з 60 років.
Також законодавство України передбачає можливість отримання пенсії за віком передчасно за наявності певних особливих обставин.
Наприклад, за тривалого трудового стажу або за наявності певних захворювань, а також за заслуги перед державою. Для отримання пенсії за віком в Україні потрібно надати відповідні документи і заповнити необхідні форми.
Терміни для отримання пенсії за віком залежать від індивідуальних обставин і можуть відрізнятися.
Пенсія по втраті годувальника в Україні
Цим визнається, що в разі втрати годувальника в Україні надається страхова компенсація. Це означає, що сім'я того, хто втратив годувальника, отримує допомогу на період між втратою та отриманням допомоги по пенсії. Також надається компенсація за медичні витрати, витрачені на лікування втраченого годувальника. Нарешті, надається додаткова компенсація для тих, хто змушений змінити свій професійний напрямок або переїхати з регіону.
Пенсія по держслужбі в Україні
Сума пенсії в Україні залежить від тривалості стажу працівника і від заробітної плати. Розмір пенсії в Україні регулюється законодавством і може змінюватися від року до року.
Загалом, розмір пенсії може бути розрахований за такою формулою: Пенсія = Тривалість стажу помножена на частку від заробітної плати (яка визначається за законодавством України).
Нині частка від заробітної плати для розрахунку пенсії в Україні становить 1,8%. Таким чином, чим довше працівник працює, тим більшою буде його пенсія.
Права пенсіонерів в Україні
В Україні пенсіонерам надаються такі права:
1. Право на пенсію. Усі особи, які досягли віку пенсійного віку, мають право на пенсію. Право на пенсію надається незалежно від виду працевлаштування та професії.
2. Право на безоплатне лікування. Пенсіонери мають право на безоплатне лікування в державних медичних закладах. Вони можуть отримувати безкоштовні ліки за медичними програмами.
3. Право на безоплатну освіту. Пенсіонери мають право здобути безоплатну освіту у вишах і коледжах України. Це право поширюється на всіх пенсіонерів, незалежно від професії та доходу.
4. Право на безоплатний проїзд. Пенсіонери мають право на безоплатний проїзд на міжміських автобусах і поїздах.
5. Право на безоплатне проживання. Пенсіонери мають право на безоплатне проживання в державних закладах охорони здоров'я, а також у державних пансіонатах і будинках для людей похилого віку.