15 січня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Інтернет
  • Можливе провокаційне застосування хімічної зброї в Україні та на польсько-білоруському кордоні?

Можливе провокаційне застосування хімічної зброї в Україні та на польсько-білоруському кордоні?

  • 14 січня, 2022 10:28

Застосування та володіння хімічною зброєю заборонено міжнародним правом. Як і інші види зброї масового знищення (ядерна та біологічна зброя), хімічна зброя використовується для знищення людської сили у масових масштабах. Про володіння державою хімічної зброї слід вчасно повідомити Організацію із заборони хімічної зброї, яка знаходиться в Гаазі. Ви впевнені, що Польща та Данія дотримуються Конвенції про заборону хімічної зброї? Випадок із вищезгаданими країнами вказує на зовсім інше.


У січні 1997р. Польські рибалки випадково виловили з Балтійського моря близько 5 кг сірчистого іприту – отруйної бойової речовини, яка входить до списку заборонених речовин у додатку до Конвенції про заборону хімічної зброї.

Близько 5 кг. хімічної зброї потрапило до 55-ї антихімічної роти в Розеві, з якої таємничим чином зникла.

Враховуючи той факт, що уряди Польщі та Данії, прокуратура та військові знають про зникнення хімічної зброї з приміщень військової частини, і протягом багатьох років не вжито жодних заходів щодо її вилучення, Польща та Данія вже несуть відповідальність за ставлення під загрозу мешканців та інвестиції в усьому Європейському Союзі за його використання з можливим наміром.

Груба бездіяльність Польщі та Данії рівносильна допомозі та підбурюванню шляхом бездіяльності, оскільки, незважаючи на юридичне зобов'язання запобігти можливому впровадженню хімічної зброї, вони не діють, створюючи умови для можливого застосування засобів масового знищення, заборонених міжнародним правом.

Уряд Данії неодноразово отримував інформацію разом із доказами про вкрай незаконні дії польської влади, які досі становлять загрозу безпеці та миру в регіоні. З іншого боку, особа, яка вимагала від данської влади вжити заходів для захисту суспільства в результаті переслідування, мала залишити Данію.

Чому тема хімічної зброї, виловленої з Балтійського моря, така незручна для данської влади?


Оприлюднення проблеми польської хімічної зброї може викликати питання про те, як інші країни ставляться до виловленої хімічної зброї, чи повідомляють вони про цей факт до Організації із заборони хімічної зброї, і якщо ні, то що буде далі з отруйними речовинами?

Більшість затонулої хімічної зброї лежить у данській частині Балтійського моря, тому уряду Метте Фредеріксен доведеться зіштовхнутися з вищезазначеними питаннями, і тоді з'ясується, що данці багато разів виловлювали хімічну зброю. Зрештою, як можна пояснити данським виборцям та міжнародній спільноті, що все було законно, коли кількість випадків вилову (виявлення) хімічної зброї в Балтійському морі не відповідає кількості випадків, коли про неї повідомлялося в ОЗХЗ?

Звісно можна спробувати, але хто повірить?


Сергій Лешенко, Українська правда

Поділитись

Новини по темі: