Які фактори впливають на ціну надгробків і як правильно оцінити вартість пам’ятника. Одне потрібно зрозуміти одразу. А саме, що не можна отримати однозначної відповіді на питання "Скільки коштує надгробок?" Встановлення ціни, навіть орієнтовної, вимагає уточнення кількох основних питань з клієнтом. На що звертати увагу, коли треба купити пам’ятник та з чого складається його ціна?
Що треба знати про пам’ятники?
Основне питання полягає в тому, які надгробні пам’ятники цікавлять замовника:
- одинарні,
- подвійні,
- дитячі чи інші (наприклад, рішення для встановлення урни).
Далі потрібно дізнатися, чи труну закопали в землю або в бетонну гробницю. В останньому випадку абсолютно необхідні розміри покриття могили, на якому буде розміщено надгробний пам'ятник.
Різні види надгробків відрізняються головним чином розмірами, а отже, і кількістю матеріалу, який знадобиться для його спорудження.
Граніт — це матеріал з відносно великим діапазоном цін залежно від його типу, кольору, походження та товщини шліфованих плит, що використовуються у виробництві надгробного каменю. Тому варто ознайомитись з прейскурантом окремих видів каменю, пропонованим конкретною каменярською майстернею. Зазвичай наведена ціна є ціною одного квадратного метра полірованої грантової площі.
Слід пам’ятати, що для виготовлення одного надгробного пам’ятника можна використовувати різні кольори граніту, наприклад, надгробок та аксесуари — темний граніт, покриття та підлога — світлий або червоний граніт.
Форма пам’ятника
Після вибору матеріалу потрібно продумати стиль і дизайн надгробного пам'ятника. Тут можна використовувати як готові каталоги, доступні кожному, так і можливість створення індивідуального проєкту. Замовник може обрати з дуже широкого асортименту оздоблення та декоративних фрез, які можуть визначити характер і стиль всього надгробка.
Потім слід обрати візерунок надгробного пам'ятника, на якому розміщено напис та епітафію.
Наступний важливий крок — вибір написів. Надписи на надгробних плитах — це дуже велика галузь. Букви можуть бути кованими, піскоструминними або також металевими. Ковані та оброблені піском надписи можна залишити у кольорі натурального каменю, пофарбувати відповідною фарбою або покрити справжніми золотими або срібними пластівцями.
На дошці з написом, в безпосередній близькості від напису, можна розмістити фотографію покійного та символ хреста. З іншого боку, надгробні хрести бувають у величезній кількості дизайнів та типів. Використовуються кам'яні, гравійовані, металеві або гранітні хрести.
Нерідкі випадки, коли надгробні пам’ятники прикрашають різного роду орнаментами у вигляді рельєфів або окремо стоячих фігур, прикріплених до поверхні гранту. В основному вони виготовлені з лакованої бронзи або латуні.
Залишається лише вибір аксесуарів: вази, ліхтаря чи гранітної книги та розробка надгробного пам’ятника поблизу, тобто виготовлення так званого оточення..