Дітям молодшого віку перед обстеженням вводять заспокійливі засоби. Магнітно-резонансна томографія також може проводитися під наркозом, але тільки в тому випадку, якщо кабінет обладнаний спеціальним устаткуванням, пристосованим для роботи в магнітному полі.
Магнітно-резонансна томографія використовується для дослідження суглобів, як великих:
- колінний,
- плечовий,
- тазостегновий,
- гомілковостопний,
так і дрібних:
- п'ясткові,
- плеснові суглоби та інші.
Показання до проведення МРТ
Основними показаннями до проведення МРТ суглобів Львів є посттравматичні зміни. Завдяки цьому лікар може, в тому числі оцінити:
- стан зв'язкового апарату і сухожиль, меніска в колінних суглобах,
- наявність рідини в порожнині суглоба,
- переломи, вивихи, набряк кісток,
- новоутворення і будь-які інші зміни, не видимі на рентгенівському знімку.
Пацієнту не слід проходити цей тест, якщо у нього є металеві серцеві клапани, ортопедичні пластини або інші металеві предмети всередині тіла (наприклад, затискачі на аневризмі мозку) або якщо в його організмі є кардіостимулятор. Клаустрофобія також є протипоказанням до проведення обстеження.
Як приготуватись до МРТ?
На обстеження необхідно з'явитися натщесерце — по крайній мере за 6 годин до цього не можна нічого їсти. Забороняється носити з собою будь-які металеві предмети через те, що вони можуть поранити пацієнта або пошкодити пристрій. Також не можна мати магніти, магнітні банківські карти та годинник через можливість розмагнічування.
Роздягатися перед обстеженням не потрібно. Пацієнт лягає на рухомий стіл, а потім переміщується в центр камери — так званий портал. Він не повинен рухатися під час дослідження тому, що це заважає правильному зчитуванню зображення. Однак у пацієнта є можливість постійно контактувати з людьми, які проводять тест. Якщо він відчуває дискомфорт (наприклад, клаустрофобію) або симптоми, пов'язані з введенням контрасту, негайно слід повідомити про це лікареві.
Апарат випромінює радіохвилі, які, досягаючи окремих тканин, викликають утворення в них подібних радіохвиль (це називається резонансом). Потім їх вловлює камера. Дані у вигляді зображень анатомічних структур зображаються на екрані комп'ютера.