18 серпня, 2022
Ми в соцмережах

Що важливо знати про системи вентиляції

  • 3 серпня, 2021 19:00
Вентиляція - це обмін повітря в кімнаті з метою видалення надлишків вологи, вірусів і бактерій. Вона дозволяє забезпечити потрібний мікроклімат, чистоту повітря в робочій зоні.

Системи вентиляції мають величезне значення в кожному житловому будинку. Саме тому обов'язково слід подумати про їх облаштування.


 

Системи вентиляції класифікуються за такими критеріями:

  • принцип повітрообміну;
  • спосіб подачі та вилучення повітря з приміщення;
  • особливості конструкції;
  • мета використання вентиляції


За способом подачі повітря вентиляційні системи діляться на механічні, природні та змішані. Природна вентиляція передбачає, що повітря рухається звичайними шляхами, наприклад, через витяжку. Такий варіант недорогий, але є один мінус. Він полягає в тому, що система сильно залежить від температури повітря. Повітря при природній вентиляції рухається через негативну різницю тисків.

Змішаний варіант теж набув поширення. Він передбачає поєднання механічної та природної вентиляції. При цьому важливо продумати і налагодити хороший повітрообмін.

Вентиляції за призначенням бувають двох типів: робочі та аварійні. Робочі системи потрібні для забезпечення комфортного мікроклімату в будинку, а аварійні починають працювати тільки тоді, коли трапляється поломка або аварія, тобто стандартні умови змінилися. Аварійна вентиляційна система допомагає відвести газовідвід, щоб чад і газ не поширювалися по будинку.

Вентиляція за способом повітрообміну ділиться на місцеву і загальнообмінну. Місцеві потрібні для того, щоб забезпечити кімнату потрібними параметрами повітря, відокремити його від непотрібної вологи, тепла і бруду.

Витяжні системи застосовуються для вимушеного відведення переробленого кисню. У цьому випадку повітря надходить звичайним шляхом через різницю в тиску в приміщенні. Витяжні рішення використовують на підприємствах. Вони допомагають трохи осушити повітря, прибрати вуглекислий газ або погані запахи з інших приміщень.Варто кілька слів сказати про вентиляцію за типом конструкції. Канальні вентиляційні системи являють собою розгалужену доріжку. В її складі повітропроводи, за якими транспортується повітря. Ідеально підходить даний варіант конструкції, коли кімната має великі розміри.

У безканальної вентиляції немає каналів і повітропроводів. Прикладом таких систем можна назвати звичайні вентилятори. Вони можуть бути розміщені на стелі. Відрізняються тим, що споживають мало електроенергії, пропонуються за доступними цінами.

Поділитись

Новини по темі: