8 серпня, 2022
Ми в соцмережах

У Карпати на вихідні - відпочинок в Яремче

  • 28 липня, 2021 21:03
Мандри – неодмінна складова щасливого життя. Для цього не потрібно обов’язково їхати закордон, адже ми часто недооцінюємо природне та культурне багатство України. Чудовим напрямком для відновлення сил та пізнання колориту краю є подорожі Карпатами. Чи не найкращим місцем для знайомства з ними (або ж повернення в 10-ий раз) є Яремче – невелике містечко в Івано-Франківській області, що виступає негласним центром туризму в цій місцевості. Чому так?

 

Автор фото: Вікторія Царенко

Колорит Яремче надовго залишиться в пам’яті. Різноманітні гуцульські вишиванки, незвична говірка, п’янкий аромат бринзи та милі дерев’яні будиночки – все це приковує увагу і спонукає до подальшого знайомства. Якщо ви не дуже уявляєте собі, хто такі гуцули – Яремче стане чудовим викладачем. Родзинка цього занурення – це яремчанський ярмарок, що пропонує відвідувачам сотні різноманітних виробів ручної роботи, за кожним із яких криється історія та особлива реміснича техніка. Такий сувенір якісно відрізнятиметься від штампованих і забезпечить чудові спогади.

Вольєрне господарство в Яремче

Вольєрне господарство в Яремче

Ця локація зазвичай виступає неодмінним атрибутом знайомства з Яремче. Золоті фазани, павичі, олені кабани та багато інших тварин охоче позують для фото (а якщо раптом не дуже захочуть – є оглядові майданчики на підвищенні). Це 5,3 га простору, що максимально наближені до природніх умов існування пухнастих та пернатих жителів Карпат. При бажанні у вольєрному господарстві їх можна почастувати смаколиками, а на інформаційних стендах розписано, чим саме годувати того чи іншого звіра. Такий відпочинок в Карпатах сподобається як дорослим, так і дітям.

Водоспади Яремче

Водоспад Дівочі Сльози, автор: Sergey Moiseyev

 

Цей край багатий на мальовничі водограї. У самому центрі Яремче можна натрапити на водоспад Пробій, а в околицях селища – ще кілька: Багровецький, Дівочі сльози, Манявський, Женецький Гук… Загалом, подивитись точно буде на що, головне − аби сил та бажання вистачало.

Ще Яремче виступає чудовим початком для багатьох піших маршрутів. Зокрема, це шляхи на Явірник - Горган, Синячку, Скелі Довбуша чи Маковицю. Якщо ваші подорожі Карпатами передбачають десятки чудових панорамних фото, то ці маршрути мають вам сподобатись.

Разом з тим відпочинок в Карпатах – це не тільки мандри та походи. Що ж на рахунок більш «лінивого» проводження часу? Чого вартують тільки чани в Яремче! Проте, їх варто залишити на осінньо-зимовий період. Гарячі ароматизовані мінеральні води найкраще поєднуються з ополіскуванням в крижаній гірській річці.

Якщо подався в Карпати – головне не втратити голову від ідей та бажань і не зіпсувати собі відпустку зайвою метушнею. Детальніший опис цих та інших цікавих місцин можна переглянути тут: https://karpatium.com.ua/. Вдалих та насичених мандрів!

Поділитись

Новини по темі: