8 серпня, 2022
Ми в соцмережах

Чому варто використовувати карбамід як добриво?

  • 7 липня, 2021 12:14

Сечовина входить в список найпоширеніших і недорогих добрив. Карбамід, як ще називають цей препарат, містить багато азоту. Як добриво його застосовують протягом усього сезону: навесні та восени для кращої обробки, влітку для активації росту. При правильному, дозованому використанні підгодівля добре засвоюється рослинами, підвищує врожайність, покращує імунітет. Якщо ви хочете карбамід купити, то повинні знати, що це хімічна речовина – діамід вугільної кислоти, що отримується при реакції аміаку і вуглекислого газу.

В результаті виходить сечовина і вода. Сечовина - найпоширеніше азотне добриво. Воно відмінно засвоюється в сухому і рідкому вигляді. Карбамід недорогий і продається у всіх господарських і садівничих магазинах.

Особливості сечовини

Навесні карбамід використовують переважно в сухому вигляді. Гранули додають в лунки та борозенки при посадці розсади й посіві насіння. В цю ж пору року корисна профілактична обробка дерев і чагарників у вигляді обприскування. Влітку розчини на основі сечовини застосовують для поливу і позакореневого підживлення овочевих, ягідних і декоративних культур. Це прискорює ріст надземної частини, підсилює імунітет рослин. Садові насадження удобрюють навесні. Сухі гранули карбаміду закладають в пристовбурні кола дерев і ягідних чагарників на невелику глибину. Для однієї рослини використовують від 12 до 20 г препарату. Додатково рослини обприскують влітку розчином з 30 г добрива і 10 л води.

Восени препарат застосовують для обприскування садових насаджень. Карбамід діє як інсектицид, знищуючи шкідників. Додатково така обробка усуває деякі грибкові інфекції.

Переваги сечовини

З усіх азотних монодобрив сечовина найдешевша. У неї невелика витрата і багато можливостей для використання. Розчин карбаміду має наступні переваги:

  • при розпиленні на листя бореться зі шкідниками;
  • не провокує хімічного опіку на листках;
  • швидко усуває ознаки дефіциту азоту;
  • довго вимивається з ґрунту;
  • не шкодить здоров'ю при правильному застосуванні;
  • не закислить ґрунт.


Повне розщеплення сечовини відбувається в ґрунті, що містить багато ферменту уреази - продукту життєдіяльності бактерій. Тому карбамід можна вносити одночасно з органікою. Це покращує родючі характеристики ґрунту. Найефективніше добриво діє на ділянках, де практикують поливне землеробство. При використанні сечовини шкідливі речовини не накопичуються в плодах.

Поділитись

Новини по темі: