19 січня, 2025
Ми в соцмережах

Особливості вибору та придбання мотоекіпіровки

  • 2 червня, 2021 22:05
Ось ваша мрія збулася, і ви щасливий власник категорії А, а можливо вже і свого першого мотоцикла. Наступний крок-вибір мотоекіпіровки, яку можна придбати в Harley-Davidson Київ, де представлений широкий асортимент вибору на будь-який смак. І якщо автолюбителі можуть дозволити собі керувати автомобілем в повсякденному одязі, то ось власникам мотобайків без спеціального мотоодягу ну ніяк не можна.

Тільки вона захистить вас від можливих наслідків аварії, тому що, як кажуть -  багато екіпіровки не буває! Важливо розуміти, що від того, наскільки ви правильно підберете собі комплект екіпа, залежить те, наскільки не тільки безпечно, але і комфортно ви будете себе почувати за кермом свого мотоцикла.

Особливості мотоекіпіровки.

Перед замовленням комплекту екіпіровки потрібно розуміти та визначити характеристики потужності й формфактори мотоциклу, а також проаналізуйте тип місцевості, де передбачається експлуатувати техніку:
  • Мотоекіп для міста підійде в разі використання мотоцикла як основний транспортний засіб. Якщо ви збираєтеся добиратися на байку на роботу і назад на класичному дорожнику, підійде будь-який універсальний варіант, А разі наявності великогабаритного чоппера або спортбайка – доведеться підібрати спеціалізований міський варіант з м'яким захистом;
  • Кросовий мотозахист підійде при регулярних виїздах на природу або русі по пересічній місцевості. Рівень захищеності аксесуарів і цінова політика в такому випадку безпосередньо залежить від особливостей ділянки траси-рельєфу місцевості – вологості дорожнього покриття і кліматичних умов;
  • Туристична мотоекіпіровка дозволить з комфортом пересуватися на великі відстані. Вартість моделей мотоекіпа в такій ситуації більше залежить від функціональних можливостей кожного аксесуара, ніж рівня захисту.


Нюанси вибору мотоекіпіровки

Перейдемо до захисту тіла. Як правило це або цілісний комбінезон або окремо мотокуртка і Мотоштани. З точки зору захисту мотоциклетний одяг несе дві основні функції: захист від ударів і захист від тертя. І удари та абразивний вплив при аварії найчастіше припадають на наступні точки: спина, плечі, лікті, стегна і коліна. Захист на цих місцях абсолютно необхідний. Мало того, що ці місця часто страждають при аварії – як правило їх пошкодження мають дуже серйозні, часто незворотні наслідки для здоров'я. Рідше страждає куприк, зад, гомілкова кістка і ребра. На цих місцях захист вкрай бажана.



Захисні елементи бувають двох основних типів: тверді й м'які. Класичні тверді елементи складаються з двох шарів. Міцний і пружний пластиковий шар, приймає удар і розподіляє його по великій площі. Що знаходиться під ним м'який амортизувальний шар гасить енергію удару.

Більш сучасні елементи, що набирають останнім часом популярність, складаються з гелеподібного матеріалу, який в нормальному стані м'який, а при ударі по ньому "твердне", поглинаючи енергію. Такі елементи дуже комфортні і практично непомітні при носінні, проте володіють хорошими протиударними характеристиками.

За яким би принципом не був виконаний захисний елемент, при аварії важливо, щоб він нікуди не змістився, а залишився на місці. Для цього захист повинен досить щільно притискатися до тіла зовнішнім шаром одягу

Або захист повинна утримуватися якимось іншим способом (як, наприклад, наколінники/налокітники на липучках). При виборі мотоекіпіровки обов'язково потрібно враховувати цей момент.

Для захисту від тертя асфальтом, в куртці та штанях обов'язково повинен бути зносостійкий шар. Як правило, це або шкіра, або кевлар (або аналогічний матеріал). Шкіра краще чинить опір тертю, ніж кевлар. Однак, в міських умовах часто краще вибрати текстильну екіпіровку в силу її практичності.

Поділитись

Новини по темі: