30 листопада, 2024
Ми в соцмережах

Як відбувається процес вакцинації? Інтерв’ю з вакцинованим

  • 28 травня, 2021 17:11
Гостра респіраторна хвороба COVID-19, спричинена новим вірусом SARS-CoV-2, змінила ритм життя. Ми мали змогу поспостерігати за змінами. Світ почав змінюватися, як він змінювався після пандемій чуми XIV-XV століть, революцій XVIII-XIX століть, двох світових воєн XX століття тощо. Позитивним є те, що такі глобальні повороти, разом з негативними економічними, екологічними наслідками, несли за собою потужніший розвиток людства і пробудження свідомості людей.

Наука і медицина будуть у виграші, адже отримають практичний досвід у реагуванні на подібні виклики. Та попри це коронавірус в Україні набирав темпи, і єдиним виходом з цієї ситуації була вакцина. Поки тривали її розробка, пробне тестування ми намагалися дотримуватися карантинних обмежень.

І нарешті, приблизно через рік, 24 лютого в Україні розпочалася вакцинація від коронавірусної інфекції. За день до цього до країни прибула перша партія вакцини від COVID-19. З Індії привезли 500 тисяч доз вакцини Covishield (індійська назва вакцини Oxford/AstraZeneca). Так і було покладено початок активної боротьби проти COVID-19.

Зараз вакцинація від коронавірусу в Україні повільно, але триває. Для українців доступні три вакцини:
  • AstraZeneca (індійська Covishield та корейська - AstraZeneca-SKBio)
  • американською Pfizer (Comirnaty)
  • китайська CoronaVac.

Додатково, ще планують використовувати вакцини знаних у світі розробників і виробників.

За планами уряду, кожна з цих вакцин припадає на певну категорію населення - групи ризику. Їх ділять за віком, професіями й за станом здоров'я. Хоча часто залишками доз часто можуть вакцинуватися охочі незалежно від віку. Вакцин в Україні не вистачає, але люди з груп ризику мають повне право вимагати щеплення від коронавірусу.
 

Як проходить процес вакцинації?



Для з’ясування процедури проведення вакцинації та для відповідей на запитання «Як же все ж таки проходить процес вакцинації?» ми провели інтерв’ю з вакцинованим. Вакцинованим був студент Денис, який розповів:

- Я вагався, довго думав чи потрібно мені вакцинуватися, однак, статистика була дуже страшна, тисячі людей за добу, понад сотні госпіталізованих та велика кількість смертей від ускладнень вірусу. Тому я і вирішив вакцинуватися, адже життя потрібно берегти. Звісно я хвилювався що до побічних ефектів, однак, мільйон людей вже вакцинувалися і все було гаразд, тому і я вирішив вакцинуватися…


Так як, я проживаю в місті Коростишеві (Житомирська область), тому і вакцинувався в Коростишівській ЦРЛ. Вакцина була індійської компанії AstraZeneca – Covishield. Сам процес був швидким та безболісним, лікарка була в захисному костюмі, масці та рукавичках, була ввічливою, щеплення зробила безболісно та швидко, після чого побажала гарного дня та не хворіти.

Сам процес вакцинації був безболісний, та і після вакцинації все було гаразд, але ввечері у мене піднялась температура до 38 градусів, та почало знобити тіло, однак сімейний лікар про таке попереджала, та сказала які ліки потрібно прийняти, також наголосила, що можливі легкі болі в області уколу, тож я випив ліки, та ліг спати, на наступний день також піднялась температура, але вже була нижчою, та кілька днів трішки боліла рука в місці уколу. Зараз все гаразд.

Почуваю себе добре, ніяких скарг на здоров’я немає, побічних ефектів теж нема. Тож, раджу не боятися, нічого страшного немає, однак все рівно потрібно проконсультуватися зі своїм сімейним лікарем, адже існують алергічні реакції на компоненти вакцини.

І найголовніше, що він додав в кінці: «Це справа кожного, вакцинація добровільна, однак, вакцина не дає сто відсоткової гарантії захисту від коронавірусу, ми всі маємо бути обережними та берегти себе, носити захисні маски та по можливості уникати людних місць».

Тож, будьте обережними та бережіть себе.

Автор: Яна Паламарчук
Поділитись

Новини по темі: