13 серпня, 2022
Ми в соцмережах
 • Головна
 • Інтернет
 • Вода заливається але мотор пральної машинки не включається - що робити?

Вода заливається але мотор пральної машинки не включається - що робити?

 • 23 травня, 2021 19:42

Двигун пральної машини є одним з найважливіших його елементів. Інколи навіть без зайвого пафосу двигун називають справжнім серцем пральної машини, без якого неможлива будь-яка робота пристрою, не кажучи вже про повноцінне прання. Таким чином, якщо за якоїсь причини двигун не працює або не запускається, у вас вдома накопичуватиметься купа брудної білизни, яку не можна випрати.

Причини поломки мотору можуть бути різноманітні, але незважаючи на складність поломки, усі роботи, пов’язані з мотором пральної машини рекомендується довірити досвідченому майстру з сервісного центру по пральним машинам, який має досить практичних навиків та теоретичних знань з цього приводу. Як і при будь-якій іншій поломці необхідно провести якісну діагностику, виявити можливу причину, впевнитися в ній, та провести ремонтні роботи. До речі, якщо пральна машина зупиняється та починає блимати, то можете дізнатись чому саме - lviv-remont.com.ua/blog.

Як впевнитися в тому, що мотор пральної машини не працює

Уявімо ситуацію, коли ми накопичили достатньо білизни, відсортували її, завантажили в барабан пральної машини, обрали програму прання та увімкнули її. Здається, що все йде за нормальним сценарієм, індикація на панелі засвітилася, чутно як набирається вода… але на цьому все завершується. Двигун пральної машини не вмикається, програма прання обривається, на дисплеї з’являється код помилки.

Тут, щоб ми не робили, прання не продовжується, машинка не може випрати білизну. Подібний прояв вказує нам на те, що поломка сталася в ланцюзі мотору, але для повної впевненості необхідно зрозуміти точно, що мотор не працює. Річ у тому, що якщо обірвався приводний ремінь, мотор працюватиме, а прояви точно такі, які ми описали. Тут необхідно просто замінити ремінь, що є простою процедурою.

Як зрозуміти, що двигун пральної машини не працює:

Коли пральна машина увімкнена, необхідно ретельно прислухатися. Якщо мотор працюватиме, ви неодмінно його почуєте. Це може бути легкий ледь чутний монотонний гул. Якщо мотор працює, але не може обертати барабан через обрив ременю, його буде чутно значно гірше, ніж тоді, коли він має змогу обертати барабан. Саме тому необхідно прислуховуватися ретельно.

Для повної впевненості можна зняти задню панель корпусу. Зробити це достатньо просто, необхідно лише відкрутити декілька кріплень по периметру и панель можна демонтувати. Таким чином ми побачимо двигун, нам не потрібно буде прислуховуватися, якщо мотор не працює, це буде видно. Також ми впевнимося в тому, що приводний ремінь в порядку.

Чому не вмикається мотор пральної машини?

У двигуні відбулося замикання

Двигун під час своєї роботи вимагає підключення до електромережі. Таким чином він безпосередньо пов’язаний з нею та залежить від умов електропостачання та якості мережі в цілому. Неодмінно присутній й багатьом відомий вислів «ресурс двигуна». Він означає, що будь-який мотор володіє своїм власним об’ємом працездатності, який рано чи пізно може закінчитися. Виходячи з цього, розуміємо, що строк роботи двигуна цілком залежить від інтенсивності його використання та навантаження на нього.

Якщо пральна машина використовується досить давно (наприклад десятиріччя або навіть більше), слід перевірити вірогідність природного зносу двигуна. Але це не значить, що мотор пральних машин аж ніяк більше ні до чого не вразливий. Будь-які неприродні явища в електромережі які виходять за рамки поняття норми. Перепади напруги цілком можуть спровокувати замикання у двигуні або обрив його обмоток. Це спричиняє серйозні негаразди у двигуні та виводить його з ладу.

Додатковим підтвердженням того, що у двигуні пральної машини сталося замикання є те, що під час, коли мотор має почати працювати, у квартирі спрацьовує автомат або вибиває пробки. Так відбуватиметься постійно, як тільки ми спробуємо знову запустити програму прання.

Ремонт такого характеру не можна проводити власноруч, необхідно обов’язково звернутися за допомогою в сервісний центр. Ремонтні роботи вимагатимуть від майстра чіткого розуміння будови пральної машини та особливостей роботи з електромережею.

Вийшов з ладу таходатчик

Сучасна пральна машина без перебільшення нашпигована величезною кількістю різноманітних датчиків. Вони слідкують абсолютно за всіма процесами, які відбуваються під час роботи пристрою, а потім передають інформацію на керуючий модуль, який і обробляє все та аналізує. Але чи може через один або декілька датчиків в пральній машині зупинитися двигун?

Так, може! Але за умови, що датчик перестає за будь-якої причини працювати та передавати інформацію на керуючий модуль. На двигуні розташований спеціальний датчик, який називається датчиком Холла. Названий він на честь свого розробника та винахідника, але подекуди його ще називають таходатчиком. Цей датчик призваний контролювати оберти барабану. Саме завдяки наявності таходатчика в конструкції пральної машини барабан має змогу обертатися з різною швидкістю, та й взагалі обертатися. А через те, що за оберти барабана значною мірою, відповідає ще й двигун, то таходатчик розташований саме на ньому.

Поломка таходатчика відбувається вкрай нечасто, але виключати таку можливість під час діагностики не варто, та й не розумно. Найчастіше датчик Холла виходить з ладу через неякісну роботу електромережі. Якщо таходатчик зламаний та не може передати інформацію на керуючий модуль про оберти барабану, двигун не отримає команду від головної плати про початок роботи. Так, цілком робочий мотор пральної машини не зможе запуститися через несправність лише одного датчика.

В ремонті таходатчика смислу немає, його варто просто замінити на новий.

Пошкодження проводки та контактів

Всередині пральної машини присутня велика кількість різноманітних проводів, через які передаються сигнали, проходить електроживлення. Так як ми вже вказували, що двигун пральної машини живиться від електромережі, та навіть має свій власний датчик, який контролює оберти барабану та передає інформацію керуючому модулю, проводка є й у мотора.

Попри те, що проводка та контакти пральної машини достатньо ізольовані, вони можуть виявитися досить вразливими перед деякими факторами.

Через що проводка та контакти можуть бути пошкоджені?

 • Вібрації пральної машини під час роботи, особливо під час віджиму, можуть негативно впливати на цілісність проводки мотору. Проводи можуть легко перетиратися, та зазнавати таким чином пошкодження;
 • Проводка двигуна теж вразлива до неякісної електромережі. Тому якщо періодично, чи навіть регулярно відбуваються перепади напруги, проводи можуть перегорати, через що рано чи пізно двигун може більше не ввімкнутися;
 • Зазвичай пральна машина встановлюється у ванній кімнаті, рідше на кухні. Але в обох випадках, це кімнати з підвищеною вологістю. Через це деякі контакти проводки можуть з часом окислюватися;
 • Через таку ж причину проводи та контакти можуть зазнавати корозії та просто згнивати від неї;
 • Проводи дуже полюбляють гризти миші та інші гризуни, тому якщо в домі є ризик появи таких істот, пам’ятайте, що проводка може бути в небезпеці;


Під час діагностики майстер виявляє пошкоджені проводи, ізолює їх, може замінити окремі пошкоджені проводи, або не заморочуватися та замінити увесь жмут з проводами.

Пошкодження плати керування

Ми вже говорили про те, що двигун пральної машини вважається її серцем. Але якщо є серце, неодмінно має бути й мозок. Він у пральної машини теж є, його роль виконує плата керування, яка, саме, й збирає усі дані з різноманітних датчиків, аналізує їх та віддає команди на вузли пральної машини виконувати ті чи інші функції. Відповідно, мотор вмикається не хаотично коли йому це захочеться, або коли зірки стануть правильним чином, він вмикається, коли отримає відповідну команду від плати керування.

Виходячи з цього, розуміємо, що при поломці плати керування, особливо поломці, яка відбувається в ланцюзі двигуна, мотор може не вмикатися, навіть після того, як бак заповнився водою, адже він не може отримати відповідну команду.

Поломки плати керування зазвичай виникають при двох основних випадках. На плату негативним чином впливає неякісна електромережа, де відбуваються перепади напруги. Також на працездатність плати може впливати волога. Якщо вода, конденсат або вологе повітря потрапляє на плату, її доріжки можуть окислюватися, а окремі елементи перегоріти, на платі може відбутися замикання.

Під час діагностики, майстер оглядає плату візуально та перевіряє за допомогою мультиметру. Окислення можна зачистити, а от елементи плати, які згоріли, необхідно замінити на нові. При великих обсягах ураження, плату знадобиться повністю замінити.

До речі, якщо при увімкнені пральної машини вода в бак наливається, а перед тим як має запуститися двигун спрацьовує автомат на щитку або вибиває пробки, це також може бути проявом несправності плати керування.

Підсумок

Без належної працездатності двигуна в пральній машині, нормальна робота цього побутового приладу виявляється цілком неможливою. Причин, через які мотор машинки не може запуститися, може бути декілька. Впевнитися, що мотор не працює можна дуже легко, просто прислухаючись до нього, або можна зняти задню кришку корпусу та перевірити двигун наочно.

Основні причини того, чому мотор пральної машини не включається, наступні:

 • У двигуні відбулося замикання – найімовірніше двигун необхідно замінити на новий;
 • Вийшов з ладу таходатчик – плата керування не може віддати команду мотору на запуск, таходатчик необхідно замінити на новий;
 • Пошкодження проводки та контактів – двигун не може отримати живлення, та не працює, пошкоджені проводи необхідно замінити;
 • Пошкодження плати керування – необхідно виявити пошкоджені елементи та замінити їх, інколи необхідно замінити всю плату.


Інструкція від майстра по побутових приладах сервісу “Львів - Ремонт”.

Поділитись

Новини по темі: