8 серпня, 2022
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Інтернет
  • Соціальна тематика у суспільстві її втілення в творах Юрія Андруховича

Соціальна тематика у суспільстві її втілення в творах Юрія Андруховича

  • 19 травня, 2021 14:20
Суспільні проблеми мають неабиякий вплив на життя кожного. Врегулювання проблем часто залежить від факторів суспільного життя. Не менш важливим є здоров’я, освіта молоді, спілкування її з дорослими й однолітками. Соціальні проблеми можуть бути якг лобальниого характеру, порушуючи інтереси великої частини людей, так і демографічними, екологічними, техногенними, продовольчими, енергетичними та інші проблеми в наш час стають все більш глобального характеру. Соціальні проблеми можуть стосуватися інтересів окремих або декількох соціальних систем. У наш час ми стараємось ігнорувати ці проблеми і не зациклюватись на них.

Для вирішення цих проблем важливо правильно сформулювати причини того чому є ця проблема, як її вирішити, які способи використовувати. А найголовніше не мовчати, а обговорювати це і робити певні висновки та дії.

Сучасні українські письменники не стоять осторонь таких тем. Юрій Андрухович протягом останніх років неабияк цікавить сучасних дослідників, а саме теми які він порушує та до чого закликає суспільство.

У своєму романі «Дванадцять обручів» описує глибокий внутрішній світ віденського фотографа Карла-Йозефа Цумбруннена, давши свою оцінку реаліям життя в Україні 90-х роках минулого століття через ставлення їх до життя цього персонажа. Бажання свободи в творах Андруховича часто простежується. Андрухович часто говорить про важливу проблему суспільства -це українська політика. Він не одноразово в своїх інтервю розповідає про своє ставлення до війни, незалежності, вплив інших державн на Україну.
В своїй збірці «Пісні для мертвого півня» (2004 р.) продемонстрована мовна картина сучасного українського суспільства, використання таких художніх прийомів, як цитування, мовна гра тощо.

Стратегія публіцистики Ю. Андруховича, зосереджена на формуванні незалежної для розвитку сучасного світу, бачень на зміни в українському суспільстві, необхідність яких не усвідомлюється, – на думку митця, – більшістю, яка сприймає світ через призму «старих радянських» або «сучасних російських» цінностей.

Творчість Андруховича має неабиякий вплив на перебіг сьогоднішнього літературного процесу в Україні, з його іменем пов’язані перші факти зацікавлення сучасною українською літературою на Заході. Письменник активно займається громадською діяльністю. Має яскраво виражену громадянську позицію, підтримуючи європейську інтеграцію України, він реагує на актуальні культурно-історичні та суспільно-політичні події з естетичних, мистецьких позицій, що й відрізняє письменницьку публіцистику від власне журналістської, метою якої є формування громадської думки.

Найчастіше письменник викладає думки у формі колонки-есею, яка щонайкраще дозволяє продемонструвати авторське «я» та продемонструвати суб‘єктивні погляди й оцінки. Серед тем, до яких постійно звертається письменник, – стосунки українців і росіян (або України й Росії), мовне питання та культура (а саме проблема двомовності України та масової русифікації), влада, алкоголь тощо. Окрім того, є низка текстів, приурочених до певної дати кількість текстів автора, присвячених якимсь життєвим темам, насправді з гострим політичним підтекстом.

Твори Андруховича перекладені багатьма мовами та неодноразово порушують важливі суспільні проблеми про які частіше всього прийнято мовчати та тримати свою думку при собі.

Матвієнко Діана
Поділитись

Новини по темі: