17 червня, 2024
Ми в соцмережах

Злочинна поведінка неповнолітніх: причини і шляхи подолання

  • 10 травня, 2021 20:18

Дитяча, підліткова злочинність – як її уникнути? На це питання можна дати багато відповідей та порад, але разом з цим, ця проблема залишається не вирішеною.

Важко уявити, що підштовхує підлітка на злочин. Поширеною версією є те, що лише в неблагополучних сім`ях виростають діти – злочинці, там де немає достатку в родині, де діти не мають того, що є у ровесників. Це підштовхує їх на злочин. Вони крадуть в магазинах, на ринках,  в громадському транспорті.

За фактами газети «Субота» №15 від 14 квітня 2021року, понад 42% українців, які працюють, живуть у бідності. Третина працюючого населення України минулого року не змогли забезпечити гідне життя собі і своїй родині. Цей фактор підштовхує дитину піти на злочин.

Ще однією з причин дитячої злочинності є хизування перед своїми ровесниками – хлопцями та дівчатами. Адже для підлітка є важливим враження про себе. Коли твої «вчинки» обговорюють твої друзі. А якщо ці вчинки екстремальні та мають негативні наслідки: підпалювання сміттєвих баків, пробивання коліс машин на паркові та інші.

Багато злочинів здійснюються щоб у дівчини склалось гарне враження про хлопця, про те, на що він здатен заради своєї коханої: катання на вантажних вагонах, крадіжка мобільного телефону чи цуценяти з сусідського двору.

Також є такі випадки, що діти – злочинці -  це не лише діти з бідної сім`ї, а навпаки. Злочинці виростають у заможних родинах, батьки яких ні в чому не відмовляють своїм дітям, починаючи ї яскравої машинки в магазині, закінчуючи останньою моделлю спортивного автомобіля. Часто підлітки маючи в своєму молодому віці житло, автомобіль, телефон та інші матеріальні цінності, йдуть на злочин, вбивство, пограбування заради враження. Їм цікаво, які емоції вони будуть відчувати під час злочину, та після, не боячись відповідальності за це.

Часто батьки не приділяють належної уваги до виховання своїх дітей. Підлітки йдуть на злочин заради привернення до себе уваги. Для само затвердження. Нерідко в компанії підлітків можуть іти змагання – хто вкраде кращу сумку, повнішого гаманця. І не обов`язково щоб у цих дітей було безгрошів`я. Як сказав Григорій Сковорода «Чи не дивина, що один у багатстві бідний, а інший у бідності багатий». Ця проблема є найчастішою темою у психологів. Важливо вчасно підмітити її та правильно вирішити.

Підліткова злочинність часто зустрічається у неповній сім`ї. За відсутності одного з батьків, другому приходиться багато працювати, тож не вистачає часу для належного виховання дитини. Вона належить сама собі, піддається впливу вулиці, а на вулиці і куріння і алкоголізм, і злочинність.

В наш час також зустрічаються випадки, коли батьки не маючи стабільного заробітку в нашій країні, вимушені їхати за кордон на роботу, щоб забезпечити своїх дітей всим належним. Наслідком цього, діти страждають від браку уваги та виховання – це є теж значною причиною дитячої злочинності. І в результаті цього батьки, бажаючи дітям добра та з надією на щасливе майбутнє своїх дітей, завдають їм шкоди.

В такому молодому віці, ще не має свідомості, які можуть бути наслідки. Підліткова судимість, перебування в колонії можуть бути «клеймом» на все життя. Але також можуть бути і поштовхом до нових досягнень. Якщо підліток визнає свої помилки, якщо зважує і оцінює свої вчинки, він може досягти високих вершин у своєму житті.

Автор: Руслана Данчевська


Як змінився рівень підліткової злочинності в Україні (с) «Слово і Діло»
Поділитись

Новини по темі: