23 грудня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Інтернет
  • Прогрес розвитку громадянської журналістики в карантинному житті

Прогрес розвитку громадянської журналістики в карантинному житті

  • 9 травня, 2021 15:19
На сьогодні за останні декілька років у світі багато чого змінилось. Змінився стиль життя, змінились звички, та і взагалі змінилась роль більшості звичного і буденного в нашому житті. Не оминули такі зміни й засоби масової інформації.

Так на сьогодні змінився спосіб отримання та розповсюдження нової інформації. І для того, щоб зняти репортаж, не потрібна дорога та професійна апаратура, не потрібно збирати всю знімальну групу. Досить просто дістати с кишені мобільний телефон і зробити зйомку, розмістити у себе на сторінці в соціальній мережі. І вже через декілька хвилин через репости, новина дійде до тисячі користувачів. Саме в цьому і полягає сутність громадянської журналістики

На Житомирщині громадянська журналістика вже набирає досить великі обороти. Засновуються тематичні пабліки, ведуться тематичні сторінки та блоги. Але великі корективи в журналістську діяльність, як взагалі, так і в громадянську журналістику внесла пандемія коронавірусної хвороби COVID-19. Локдаун, карантинні обмеження, серед яких заборона на скупчення людей, обмеження на відвідування приміщень судів, міських рад, зачинені кінотеатри та ресторани. Всі ці фактори досить агресивно вплинули на роботу та можливість журналістів отримати певну інформацію.

До того ж Житомирщина першою отримала досвід збирання інформації в умовах пандемії. Оскільки, саме на Житомирщині перший в Україні смертельний випадок від коронавірусної хвороби COVID-19. І вся журналістська спільнота мала діяти та реагувати досить оперативно, при чому дотримуватись всіх правил рекомендованих Міністерством охорони здоров’я, щодо протидії поширення коронавірусної хвороби COVID-19. Не зважаючи дотримання всіх правил та максимальної обережності, все ж таки, серед медійників були виявлені випадки захворювання. 

Ще одна не мало важлива, а навпаки, досить серйозна ситуація виникла з професійним висвітленням правдивої ситуації зі статистичними даними, що стосуються пандемії викликаною коронавірусною хворобою COVID-19. 

 

Зростає попит на перевірену інформацію

Висвітлення ситуації з пандемією COVID-19 більшістю журналістами сприймається як очевидний професійний виклик. У аудиторії зростає попит на інформацію про життя в умовах надзвичайної ситуації та карантинних обмежень, відповідно журналісти шукають джерела, перевіряють новини та задовольняють суспільну потребу в перевіреній та важливій інформації.

Водночас особливо на ранніх стадіях розгортання епідемії, у громадян переважали панічні настрої, які не під силу було розвіяти ЗМІ, бо тим самим бракувало компетентних джерел інформації щодо перебігу епідемії. І саме серед громадянської журналістики часто стала з’являтися фейкова та хайпова інформація, що досить сильно підірвало авторитет та довіру саме до громадянської журналістики. 

Втім, можна прогнозувати, що попит та довіра до контенту громадянських журналістів з боку користувачів та власне серед професійних журналістів буде зростати, адже навіть найбільший штат журналістів провідних медіа вже не може конкурувати з мільйонною армією потенційних громадянських журналістів, озброєних мобільними телефонами з камерами та швидким доступом до Інтернет мережі.

Автор: Поруцька Юлія
Поділитись

Новини по темі: