18 серпня, 2022
Ми в соцмережах

У Гамбурзі покажуть виставку картин художниць з Донеччини

  • 29 квітня, 2021 12:42
Війна – це справжній біль для народу України. Скільки відомих та талановитих митців залишилося на окупованих територіях. Проте вони продовжують творити для своєї країни, не дивлячись на спроби окупанта знищити розвиток, культуру та суверенітет України. Донеччина – хай би хто не вважав цю територію більш промисловою, адже там зосереджено чимало підприємств і виробництв, має свою культуру, яку активно розвивають старші й молодші митці. 

Українські художниці, мати й донька – Олена Кулик та Олена Кулик (молодша) прославили свій край, завдяки виставці «Єдина сім’я – єдина країна!». Виставка стартує з 28 квітня у Гамбурзі, пише видання «Вільне Радіо», про події на донбассе. Світова спільнота зможе на власні очі побачити, як виглядала Донеччина ще до війни. 

Пейзажі Донецької області зображені на полотнах, заворожують, і, одночасно, вводять у глибокий сум. Боляче від усвідомлення, що краєвиди, котрі так ретельно промальовані художницями, сьогодні, мають дещо спаплюжений вигляд… Замість красивої природи – сліди від гармат, а красиві хатинки неподалік озера – давно не мають вікон, від ударної хвилі після пострілів. 

Краєвиди до війни

Художниці народилися в Краматорську. Цей край у обох займає важливе місце в серці. Намальовані красиві картини були створені ще до війни, тому дивитися на них – моторошно. З одного боку, красива природа, унікальні місця, а з іншого, половина територій з картин – знищена, а інша – знаходиться під російською окупацією. Тому і не дивно, що тематика виставки – заклик до возз’єднання українських земель. 

У 2014 році рідне місто художниць – Краматорськ, захопили російські бойовики. Сьогодні ця територія вважається окупованою. Суверенітет України – порушено, український народ – розділено. Тому, творчість – єдина форма, завдяки якій сьогодні можна висвітлити проблему російсько-українсько війни не лише в межах країни, а і за її кордонами. Тепер увесь світ зможе побачити, які краєвиди в Донецькій області, як жив цей край, відчути через творчість його глибину і культуру.

Про виставку

Виставка картин розміщатиметься у виставковому залі Генконсульства з 28 квітня по 7 липня. За словами художниць, саме в цей період, у 2014 році, окупанти захопили Краматорськ. Відвідати виставку можна безкоштовно, з 17:00 до 17:40. Побачити, як жила Донеччина, до жаху під назвою «війна» – варто, адже авторки картин зобразили неповторні пейзажі та місця, які сьогодні, побачити – неможливо.
Поділитись

Новини по темі: